Rodyklė  Miegas - vidutiniškai „pramiegame“ dvidešimt penkerius metus, taigi net trečdalį savo gyvenimo :)



   Rodyklė  Kiek laiko reikia miegoti?


        Miego poreikis, yra labai individualus dalykas, vieniems pakanka 5, o kitiems ir 8 valandų per mažai. Taigi, kiek valandų jums reikėtų miegoti, geriausiai pakuždėtų jūsų pačių organizmas. Miegą laikinai galima trumpinti, jei tai suteikia emocinį komfortą, žmogus turi tikslą ir yra motyvuotas ką nors nuveikti miego sąskaita. bet, ilgai trunkantis miego sutrumpinimas apie dvi valandas, palyginti su įprastine miego trukme, gali sukelti rimtų sutrikimų.

        Yra manoma, kad optimaliausias laikas yra 7-8 val. Bėgant metams, maždaug po 30 metų, miego poreikis mažėja. Jei pažiūrėsim statistiką, paprastai:
        Naujagimiai miega 13-17 valandų.
        2-9 metų vaikai - 9-13 valandų.
        10-16 metų vaikai - 10-11 valandų. Beto, dažnam paaugliui atsiranda poreikis pamiegoti po pietų.
        16-30 metų žmonės - 6-9 valandas.
        30-60 metų žmonės - 6-8 valandas, bedo pradeda dažniau prabudinėti nakties metu, bei dieną keletą kartų miega.
        Vyresni kaip 60 metų žmonės - iki 6,5 valandų.

        Plačiau >> Kiek laiko turi miegoti vaikas?

        Mokslininkai, tyrinėjantys miegą, nustatė, kad miego trukmė įtakoja gyvenimo trukmę.

        Tiems, kurie miego laiką sutrumpina nuo 7 iki 5 valandų, dvigubai padidėja rizika susirgti mirtina širdies ir kraujagyslių liga, ir 1,7 karto – numirti dėl kitų priežasčių. Tai rodo Varviko universiteto ir Londono universiteto koledžo mokslininkų atliktas tyrimas, kurio metu buvo nagrinėjami 10 308 žmonių miego įpročiai ir mirtingumas.

   Rodyklė  Tyrimas atskleidžia, kad septynių valandų naktinis miegas – optimali poilsio trukmė sveikatos prasme.

        Žmonės, pailginę miego trukmę iki 8 valandų ar daugiau, irgi daugiau nei dvigubai padidino riziką numirti, palyginti su tais, kurie nekeitė savo įpročio ir liko ištikimi septynioms miego valandoms. Pasak tyrime dalyvavusio profesoriaus Francesco Cappuccio, industrinėse visuomenėse paplitęs įprotis miegui skirti mažiau valandų padidina aukšto kraujospūdžio, 2 tipo diabeto bei antsvorio riziką. Tačiau ne tokie aiškūs ryšiai yra tarp miego pertekliaus ir silpnos sveikatos. Manoma, kad noras likti lovoje ilgiau nei įprasta gali būti depresijos ženklas, o kai kuriais atvejais taip yra dėl nuovargio, siejamo su vėžiu.










PATARIMAI - KAIP GERAI IŠSIMIEGOTI? - MITYBA

Yra manoma, geriausia valgyti, tol kol saulė yra nenusileidus. Atminkite, kuo vėliau valgote, tuo daugiau reikia laiko organizmui, kad suvirškintų maistą naktį

KĄ VERTĖTŲ ŽINOTI APIE ČIUŽINIUS?

Lovos čiužinys turi būti vienalytis. Jokiu būdu nenaudokite tokių čiužinių, kurie susideda iš dviejų dalių. Specialistų nuomone, tai viena iš priežasčių, kodėl poros..


 

PATARIMAI - KAIP GERAI IŠSIMIEGOTI? - MANKŠTA, MASAŽAS

Geriausia mankštintis tuomet, kai iki miego lieka 4-6 val. - pirmą dienos pusę. Vėlai vakare bėgioti ristele nepatariama, nes energijos išteklius papildęs organizmas nėra

KAIP ATSIKRATYTI BLOGOS NUOTAIKOS

kaip norėtųsi visada būti gerai nusiteikusiam. Tačiau, pasirodo, kartais "surūgsta" net didžiausi optimistai. Tad, siūlau dirstelti, ką tokiu atveju siūlo žvaigždės, kaip


 

ATOSTOGOS PAGAL ZODIAKO ŽENKLĄ

Atostogos :) Taigi, jei dar nežinote, kur geriausia praleisti atostogas, tuomet pasikliaukite astrologija, turėtute neprašauti ;). Tad, labai trumpai - ką pataria žvaigžd

KODĖL KNARKIAMA?

Knarkimas - tai garsas, kylantis įkvėpimo metu vibruojant minkštajam gomuriui ir liežuvėliui. Tai gali būti ne tik įkyrus nemalonumas, bet ir sunkios ligos požymis..


 

2oo5 - 2025 © www.sapnai.net