Rodyklė  Miegas - vidutiniškai „pramiegame“ dvidešimt penkerius metus, taigi net trečdalį savo gyvenimo :)



   Rodyklė  Kiek laiko reikia miegoti?


        Miego poreikis, yra labai individualus dalykas, vieniems pakanka 5, o kitiems ir 8 valandų per mažai. Taigi, kiek valandų jums reikėtų miegoti, geriausiai pakuždėtų jūsų pačių organizmas. Miegą laikinai galima trumpinti, jei tai suteikia emocinį komfortą, žmogus turi tikslą ir yra motyvuotas ką nors nuveikti miego sąskaita. bet, ilgai trunkantis miego sutrumpinimas apie dvi valandas, palyginti su įprastine miego trukme, gali sukelti rimtų sutrikimų.

        Yra manoma, kad optimaliausias laikas yra 7-8 val. Bėgant metams, maždaug po 30 metų, miego poreikis mažėja. Jei pažiūrėsim statistiką, paprastai:
        Naujagimiai miega 13-17 valandų.
        2-9 metų vaikai - 9-13 valandų.
        10-16 metų vaikai - 10-11 valandų. Beto, dažnam paaugliui atsiranda poreikis pamiegoti po pietų.
        16-30 metų žmonės - 6-9 valandas.
        30-60 metų žmonės - 6-8 valandas, bedo pradeda dažniau prabudinėti nakties metu, bei dieną keletą kartų miega.
        Vyresni kaip 60 metų žmonės - iki 6,5 valandų.

        Plačiau >> Kiek laiko turi miegoti vaikas?

        Mokslininkai, tyrinėjantys miegą, nustatė, kad miego trukmė įtakoja gyvenimo trukmę.

        Tiems, kurie miego laiką sutrumpina nuo 7 iki 5 valandų, dvigubai padidėja rizika susirgti mirtina širdies ir kraujagyslių liga, ir 1,7 karto – numirti dėl kitų priežasčių. Tai rodo Varviko universiteto ir Londono universiteto koledžo mokslininkų atliktas tyrimas, kurio metu buvo nagrinėjami 10 308 žmonių miego įpročiai ir mirtingumas.

   Rodyklė  Tyrimas atskleidžia, kad septynių valandų naktinis miegas – optimali poilsio trukmė sveikatos prasme.

        Žmonės, pailginę miego trukmę iki 8 valandų ar daugiau, irgi daugiau nei dvigubai padidino riziką numirti, palyginti su tais, kurie nekeitė savo įpročio ir liko ištikimi septynioms miego valandoms. Pasak tyrime dalyvavusio profesoriaus Francesco Cappuccio, industrinėse visuomenėse paplitęs įprotis miegui skirti mažiau valandų padidina aukšto kraujospūdžio, 2 tipo diabeto bei antsvorio riziką. Tačiau ne tokie aiškūs ryšiai yra tarp miego pertekliaus ir silpnos sveikatos. Manoma, kad noras likti lovoje ilgiau nei įprasta gali būti depresijos ženklas, o kai kuriais atvejais taip yra dėl nuovargio, siejamo su vėžiu.








REGĖJIMO GERINIMO PRATIMAI

Taip vadinamas pratimas - "Rašymas nosimi". Užsimerkiama ir savo nosį įsivaizduojant kaip pailgintą rašiklį, ore ja "rašoma", kas tik ateina į galvą: kažkokie pavadinimai

VAIKŲ MIEGAMASIS

Apskritai, įrengiant kambarį priešmokyklinio amžiaus vaikui, visų pirma reikia pagalvoti apie saugumą. Jeigu jūsų vaikas dar nevaikšto, tai būtų geriausia patiems..


 

LABAS RYTAS - KITOMIS KALBOMIS

Dėl viso pikto ;)... juk sapnų keliai nežinomi ane? ir nors, pasisveikinti ir pasakyti - Labas rytas - tiesiog būtina mokėti įvairiomis kalbomis..

NAMAI PAGAL ZODIAKO ŽENKLĄ

Liaudies išmintis byloja, kad namai pragarai, tačiau be namų - negerai. Kad taip nebūtų, namams vertėtų skirti daugiau dėmesio. Susikūrę saugią ir jaukią aplinką, turėsit


 

ĮDOMYBĖS.. KAIP MIEGA GYVŪNAI?

Užmigdamas ruonis iš lėto leidžiasi į dugną (galva į viršų, o uodega žemyn). Palietęs jį, ten pamiega ~penketą minučių, paskui taip pat iš lėto kyla aukštyn. Kai..

KAIP KOVOTI SU KRIZE PAGAL ZODIAKO ŽENKLĄ

Taigi, kaip kovoti su krize? Kodėl gi neįsiklausius į astrologų rekomendacijas kiekvienam ženklui? Gal būtent žvaigždės bus tos, kurios padės išgyventi sunkmetį patiriant


 

2oo5 - 2023 © www.sapnai.net