Rodyklė  Miegas - vidutiniškai „pramiegame“ dvidešimt penkerius metus, taigi net trečdalį savo gyvenimo :)



   Rodyklė  Kiek laiko turi miegoti vaikas?


        Vaikų miego problema toli gražu ne tokia paprasta ir vienareikšmė. Vaikų poreikis miegoti trukmės atžvilgiu yra nevienodas. Vieni vaikai miega ilgiau, kiti - trumpiau.

        Miego trukmę sąlygoja daugybė įvairių veiksnių. Jau nuo pat gimimo vaikų miego trukmė skiriasi, ypač pirmaisiais mėnesiais. Miego trukmė priklauso nuo vaikų amžiaus. 3-5 metų vaikai turi miegoti ne mažiau kaip 10-12 val. per parą, 8-10 metų - 10, 11-14 metų - 9 - 9,5 valandas. Sutrumpinus miego laiką vaikai jaučiasi nepailsėję, sumažėja darbingumas, pablogėja galvos smegenų žievės ląstelių funkcijos, pusiausvyra. Fiziškai silpni ir silpnos sveikatos ikimokyklinukai ir moksleiviai turi miegoti ilgiau. Rekomenduojama šio amžiaus vaikams pamiegoti dieną 1,5-2 valandas. Jei pradinių klasių vaikai po pamokų 1 valandą pamiegos, o 1,5 - 2 valandas bus lauke, jų darbingumas padidės, jie greičiau ir lengviau paruoš pamokas. Tačiau to paties amžiaus vaikų miego trukmė gali būti nevienoda.

        Fiziškai silpnų, silpnos sveikatos vaikų miego poreikis yra didesnis, jiems reikia šiek tiek ilgiau miegoti, kol visai atsigauna jėgos. Greitai pavargstantys, sergantys ar sveikstantys po ūmių infekcinių ligų vaikai turi miegoti taip pat ilgiau, o pirmaklasiams patartina miegoti popiečio miegą. Nepamirškime, kad vaikai augs sveiki, gerai vystysis, turės gerą apetitą tik tada, kai jie bus pailsėję, išsimiegoję!

        Jei vaikas nuolat gerai neišsimiega, tai kenkia jo sveikatai. Vaikai darosi kaprizingi, irzlūs, stiprėja nepalankumas žmonėms, pažeidinėjama bendra tvarka.

        Pasitaiko vaikų, kurie visą vaikystę miega mažiau negu jiems reikia. Todėl galima teigti, kad miego trukmę lemia individualios ypatybės.

        Vaikas turi miegoti tiek, kad jaustųsi gerai pailsėjęs ir miegas jam teiktų neabejotiną naudą sveikatai. Žinoma, vaikas labai greitai gali įprasti miegoti trumpiau ar ilgiau negu jam reikia. Jis gali įprasti neiti popiečio miego. Tačiau ar visa tai vaikui sveika? Ši adaptacija turi savo ribas, todėl negalima ja piktnaudžiauti.

        Migdyti vaikus reikia švariame, išvėdintame kambaryje, kur nėra triukšmo. Oras miegamajame turi būti vėsus ir gaivus, nelabai sausas. Išvėdinti kambarį prieš miegą nepakanka. Sveikiau yra miegoti prie atviro lango arba atidarų orlaidžių. Patalynė turi būti švari, lova patogi, tvirtu pagrindu. Gulinčių minkštoje lovoje vaikų laikysena gali iškrypti. Čiužinys turi būti nelankstus, kad neįdubtų nuo kūno svorio. Jis turėtų būti iš natūralaus pluošto, neturėtų nei praleisti, nei per daug kaupti šilumos. Pagalvę reikia parinkti nei per aukštą, nei per žemą. Nereikia apkloti vaikų labai šiltai. Miegant neturi būti šviesos. Prieš miegą reikia vengti stiprių dirgiklių: intensyvios fizinės veiklos, stresinių situacijų, įtemptos protinės veiklos. Prieš miegą nepatartina žaisti kompiuteriu, žiūrėti televizijos laidų ar vaizdo įrašų. Vakare nereikia daug valgyti. Jei daug valgoma, skrandis ir žarnynas apkraunamas darbu, o tai trikdo normalų nakties poilsį, sapnuojasi įvairūs sapnai, o ryte vaikas jaučiasi neišsimiegojęs ir nepailsėjęs.








DRUIDŲ (GALŲ ARBA MEDŽIŲ) HOROSKOPAS

Druidai vertino ir saugojo mišką, medžius tarp kurių jiems teko gyventi. Todėl, ko gero, ir žmonių charakterius lygino su medžiais.. tad pasidomėkime, ką įdomaus atskleid

CHARAKTERIO SAVYBĖS PAGAL ZODIAKO STICHIJĄ

Ar žinote kokiai stichijai priklauso tavo zodiako ženklas? Ne... tai sužinok o kartu ir kokias pagrindines charakterio savybes lemia tavo zodiako stichija


 

KOKIĄ LOVĄ PIRKTI?

Lovos forma turi būti stačiakampė, tačiau ne ovalinė. Tokios lovos gražios tik parodų ekspozicijose, kino filmuose ir interjerų žurnaluose. Pagal fengšui teoriją..

VAKARIENĖ - KADA, KIEK IR KĄ?

Patarimas - nevalgyti vėliau 18 valandos vakaro yra teisingas, jei einate miegoti 20-21 valandą. Teisingesnis būtų patarimas, vakarienę valgyti likus iki miego 2-3 val..


 

PATARIMAI - PRIEŠ PERKANT PATALYNĘ

Prieš perkant užvelkamąją patalynę, vertėtų atidžiai apžiūrėti siūles, geriausiai jos matyti vidinėje užvalkalų pusėje. Jeigu jos nelygios, matyti palaidų siūlų, nieko..

KAIP ĮSIGYTI KOKYBIŠKAS DALIS KETURRAČIAMS?

Pirmas žingsnis perkant kokybiškas keturračio dalis yra tiksliai nustatyti, kurių dalių jums reikia. Tai apima visų sugedusių ar susidėvėjusių komponentų, kuriuos reikia


 

2oo5 - 2024 © www.sapnai.net