Rodyklė  Miegas - vidutiniškai „pramiegame“ dvidešimt penkerius metus, taigi net trečdalį savo gyvenimo :)



   Rodyklė  Knarkimas


        Daugelis žmonių knarkia, tačiau dažniausiai kenčia ne knarkiantis, o besistengiantis užmigti šalia.

Knarkimas - tai garsas, kylantis įkvėpimo metu vibruojant minkštajam gomuriui ir liežuvėliui. Tai gali būti ne tik įkyrus nemalonumas, bet ir sunkios ligos požymis: nustatyta, kad knarkimas yra susijęs su padidėjusia hipertenzijos, insulto ir širdies ligų rizika. Gydymui rekomenduojama skirti pakankamai laiko miegui, neberūkyti, kontroliuoti savo svorį ir naudoti specialus prietaisus miego metu (nosies dilatatorius).

        Knarkimas ne tik erzina kaimynus, bet gali rimtai pakenkti knarkiančiojo sveikatai, nes knarkiant sustoja kvėpavimas, padidėja kraujospūdis ir gali ištikti širdies smūgis. Be to, knarkdami negalime gerai išsimiegoti, todėl ryte pabundame nepailsėję, blogos nuotaikos, suirzę... taigi blogėja gyvenimo kokybė.


        Kodėl knarkiama?

        Knarkimą gali sukelti keletas priežasčių. Dažniausia priežastis yra oro cirkuliacijos užtvara, kurią sudaro į gerklę atkritęs liežuvis. Oro cirkuliacija gali sutrikti dėl:

   alergijos;
   nosies gleivinės ligų;
   polipų.

        Knarkimo priežastis gali būti ir gerklės sandara, miego metu apsunkinanti kvėpavimą. Knarkimas dažnai priklauso ir nuo kvėpavimą varžančio riebalinio audinio.


        Kaip pašalinti knarkimo priežastis?

   Numeskite svorio, jei esate įsitikinę, kad knarkiate dėl sustorėjusio riebalinio audinio, trukdančio Jums laisvai kvėpuoti.
   Miegas ant šono yra puikus būdas išvengti knarkimo, kadangi miegant liežuvis neatkrinta į gerklę ir oras cirkuliuoja laisviau.
   Rekomenduojama mesti rūkyti, kadangi cigarečių dūmai silpnina gerklę ir sukelia obstrukciją.
   Taip pat patariama miegoti ant lygaus paviršiaus arba tiesiog ištiesti kaklą.


        Profesionali pagalba knarkiantiems

        Dauguma žmonių nustoja knarkti pasinaudoję anksčiau išvardintais patarimais, bet jie ne visada veiksmingi. Pasitaiko atvejų, kai prireikia profesionalios pagalbos.
 

        Chirurginės procedūros

        Jei knarkimo atsikratyti nepavyksta, tenka ryžtis operacijai, kurios metu chirurginiu būdu išvalomas oro kanalas arba pašalinamas oro cirkuliaciją stabdantis audinys. Mūsų dienomis dauguma šių operacijų atliekama lazeriu, o jų sėkmingumas siekia net 90 %.
        Knarkimą galima pašalinti gana lengvai. Kadangi knarkimas gali pakenkti Jūsų sveikatai, todėl rekomenduojama pasikonsultuoti su gydytoju ir aptarti operacijos galimybę. Kartais knarkimą pamiršti padeda ir supratingas partneris, ramiai miegantis šalia ir nekreipiantis dėmesio į Jūsų knarkimą.








PRANAŠIŠKI SAPNAI - MIRTIS SAPNUOSE

Mane visada baugino sapnai kuriuose kažkas miršta, t.p pokalbiai su mirusiais, ypač kai yra sapne aiškiai girdima žodžiai, skaičiai, įvairios datos ir atsikėlus juos..

MIEGĄ GERINANTYS MAISTO PRODUKTAI - BANANAI

Ar kada pastebėjote, kad po vakarienės suvalgius bananą yra sunku išlaikyti budrumą? Bananai yra vadinami „migdomaisiais žievėje“. Bananuose yra melatonino, serotonino be


 

MIEGO TRUKMĖ VAIKAMS?

Vaikas turi miegoti tiek, kad jaustųsi gerai pailsėjęs ir miegas jam teiktų neabejotiną naudą sveikatai. Žinoma, vaikas labai greitai gali įprasti miegoti trumpiau ar...

MIEGO FAZĖS (ETAPAI)

Ar žinojote, jog miego metu Jūs „pereinate“ 5 miego etapus? Kiekvienas ciklas trunka 90 – 110 min. Kiekviename jų Jūsų smegenys veikia skirtingai. Kai kuriuose etapuose..


 

POMĖGIS SPORTUI PAGAL ZODIAKO ŽENKLĄ

Turbūt teko susidurti, kai Jums patinka viena sporto šaka, o draugas (ė), tiesiog dievina, visiškai kitokią... Pasirodo, tai gali priklausyti nuo jūsų zodiako ženklo

NAUDINGIAUSI GYDOMIEJI AKMENYS PAGAL ZODIAKĄ

Žvaigždės pataria, bet neįpareigoja. Idealiausias variantas išsirinkti pačiam. Nes yra tokia nuomonė, kad pats mūsų organizmas geriausiai žino ko jam reikia. Paėmus į ran


 

2oo5 - 2023 © www.sapnai.net