Miegas - vidutiniškai pramiegame dvidešimt penkerius metus, taigi net trečdalį savo gyvenimo :)
Knarkimas
Daugelis žmonių knarkia, tačiau dažniausiai kenčia ne knarkiantis, o besistengiantis užmigti šalia.
Knarkimas - tai garsas, kylantis įkvėpimo metu vibruojant minkštajam gomuriui ir liežuvėliui. Tai gali būti ne tik įkyrus nemalonumas, bet ir sunkios ligos požymis: nustatyta, kad knarkimas yra susijęs su padidėjusia hipertenzijos, insulto ir širdies ligų rizika. Gydymui rekomenduojama skirti pakankamai laiko miegui, neberūkyti, kontroliuoti savo svorį ir naudoti specialus prietaisus miego metu (nosies dilatatorius).
Knarkimas ne tik erzina kaimynus, bet gali rimtai pakenkti knarkiančiojo sveikatai, nes knarkiant sustoja kvėpavimas, padidėja kraujospūdis ir gali ištikti širdies smūgis. Be to, knarkdami negalime gerai išsimiegoti, todėl ryte pabundame nepailsėję, blogos nuotaikos, suirzę... taigi blogėja gyvenimo kokybė.
Kodėl knarkiama?
Knarkimą gali sukelti keletas priežasčių. Dažniausia priežastis yra oro cirkuliacijos užtvara, kurią sudaro į gerklę atkritęs liežuvis. Oro cirkuliacija gali sutrikti dėl:
alergijos;
nosies gleivinės ligų;
polipų.
Knarkimo priežastis gali būti ir gerklės sandara, miego metu apsunkinanti kvėpavimą. Knarkimas dažnai priklauso ir nuo kvėpavimą varžančio riebalinio audinio.
Kaip pašalinti knarkimo priežastis?
Numeskite svorio, jei esate įsitikinę, kad knarkiate dėl sustorėjusio riebalinio audinio, trukdančio Jums laisvai kvėpuoti.
Miegas ant šono yra puikus būdas išvengti knarkimo, kadangi miegant liežuvis neatkrinta į gerklę ir oras cirkuliuoja laisviau.
Rekomenduojama mesti rūkyti, kadangi cigarečių dūmai silpnina gerklę ir sukelia obstrukciją.
Taip pat patariama miegoti ant lygaus paviršiaus arba tiesiog ištiesti kaklą.
Profesionali pagalba knarkiantiems
Dauguma žmonių nustoja knarkti pasinaudoję anksčiau išvardintais patarimais, bet jie ne visada veiksmingi. Pasitaiko atvejų, kai prireikia profesionalios pagalbos.
Chirurginės procedūros
Jei knarkimo atsikratyti nepavyksta, tenka ryžtis operacijai, kurios metu chirurginiu būdu išvalomas oro kanalas arba pašalinamas oro cirkuliaciją stabdantis audinys. Mūsų dienomis dauguma šių operacijų atliekama lazeriu, o jų sėkmingumas siekia net 90 %.
Knarkimą galima pašalinti gana lengvai. Kadangi knarkimas gali pakenkti Jūsų sveikatai, todėl rekomenduojama pasikonsultuoti su gydytoju ir aptarti operacijos galimybę. Kartais knarkimą pamiršti padeda ir supratingas partneris, ramiai miegantis šalia ir nekreipiantis dėmesio į Jūsų knarkimą.
PATARIMAI - KAIP GERAI IŠSIMIEGOTI? - MITYBA Yra manoma, geriausia valgyti, tol kol saulė yra nenusileidus. Atminkite, kuo vėliau valgote, tuo daugiau reikia laiko organizmui, kad suvirškintų maistą naktį
7 DAR NEGIRDĖTI FAKTAI APIE ASTROLOGIJĄ Visai nesvarbu, ar šventai tikite horoskopais, ar astrologiją laikote netikru mokslu, jums bus tikrai įdomu sužinoti kelis dar negirdėtus faktus..
|
| SUŽINOK - SAVO RYTIETIŠKĄ ŽENKLĄ? Pagal senąją kiniečių astrologinę sistemą mūsų gyvenimą nusako ne metų laikas, mėnuo ar diena, o būtent gimimo metai - tad, ar žinai savo rytietišką ženklą?
KODĖL ŽIOVAUJAMA? Jūs klausiate, mes bandome atsakyti.. Visų pirma, neteisinga nuomonė, kad žiovulys, parodo, kad norima miego. Tai visiškai nesusiję su miegu, pasirodo kaskart nusižiovauj
|
| MAISTO, GĖRIMŲ IR TABAKO POVEIKIS MIEGUI Sotus žmogus lengviau užmiega. Sočiai pavalgius norisi miegoti ir dieną. Staiga sumažėjus kūno svoriui, prasideda nemiga, o padidėjus - gilėja miegas. Tie, kurie laikosi
KAIP, PRIE KO DERINTI PATALYNĘ? Paprastai, patalynė derinama prie miegamojo interjero, nors tai nėra kažkokia taisyklė. Puikiai atrodys, bet kokio interjero kambaryje pavyzdžiui: stambiai juostuota..
|
| |
|