Rodyklė  Miegas - vidutiniškai „pramiegame“ dvidešimt penkerius metus, taigi net trečdalį savo gyvenimo :)



   Rodyklė  Knarkimas


        Daugelis žmonių knarkia, tačiau dažniausiai kenčia ne knarkiantis, o besistengiantis užmigti šalia.

Knarkimas - tai garsas, kylantis įkvėpimo metu vibruojant minkštajam gomuriui ir liežuvėliui. Tai gali būti ne tik įkyrus nemalonumas, bet ir sunkios ligos požymis: nustatyta, kad knarkimas yra susijęs su padidėjusia hipertenzijos, insulto ir širdies ligų rizika. Gydymui rekomenduojama skirti pakankamai laiko miegui, neberūkyti, kontroliuoti savo svorį ir naudoti specialus prietaisus miego metu (nosies dilatatorius).

        Knarkimas ne tik erzina kaimynus, bet gali rimtai pakenkti knarkiančiojo sveikatai, nes knarkiant sustoja kvėpavimas, padidėja kraujospūdis ir gali ištikti širdies smūgis. Be to, knarkdami negalime gerai išsimiegoti, todėl ryte pabundame nepailsėję, blogos nuotaikos, suirzę... taigi blogėja gyvenimo kokybė.


        Kodėl knarkiama?

        Knarkimą gali sukelti keletas priežasčių. Dažniausia priežastis yra oro cirkuliacijos užtvara, kurią sudaro į gerklę atkritęs liežuvis. Oro cirkuliacija gali sutrikti dėl:

   alergijos;
   nosies gleivinės ligų;
   polipų.

        Knarkimo priežastis gali būti ir gerklės sandara, miego metu apsunkinanti kvėpavimą. Knarkimas dažnai priklauso ir nuo kvėpavimą varžančio riebalinio audinio.


        Kaip pašalinti knarkimo priežastis?

   Numeskite svorio, jei esate įsitikinę, kad knarkiate dėl sustorėjusio riebalinio audinio, trukdančio Jums laisvai kvėpuoti.
   Miegas ant šono yra puikus būdas išvengti knarkimo, kadangi miegant liežuvis neatkrinta į gerklę ir oras cirkuliuoja laisviau.
   Rekomenduojama mesti rūkyti, kadangi cigarečių dūmai silpnina gerklę ir sukelia obstrukciją.
   Taip pat patariama miegoti ant lygaus paviršiaus arba tiesiog ištiesti kaklą.


        Profesionali pagalba knarkiantiems

        Dauguma žmonių nustoja knarkti pasinaudoję anksčiau išvardintais patarimais, bet jie ne visada veiksmingi. Pasitaiko atvejų, kai prireikia profesionalios pagalbos.
 

        Chirurginės procedūros

        Jei knarkimo atsikratyti nepavyksta, tenka ryžtis operacijai, kurios metu chirurginiu būdu išvalomas oro kanalas arba pašalinamas oro cirkuliaciją stabdantis audinys. Mūsų dienomis dauguma šių operacijų atliekama lazeriu, o jų sėkmingumas siekia net 90 %.
        Knarkimą galima pašalinti gana lengvai. Kadangi knarkimas gali pakenkti Jūsų sveikatai, todėl rekomenduojama pasikonsultuoti su gydytoju ir aptarti operacijos galimybę. Kartais knarkimą pamiršti padeda ir supratingas partneris, ramiai miegantis šalia ir nekreipiantis dėmesio į Jūsų knarkimą.








PATARIMAI - KAIP GERAI IŠSIMIEGOTI? - REŽIMAS

Kai kurie suaugę žmonės mėgsta bent 30 min. pasnausti pietų metu, bet prisiminkite, kad po tokio pasilepinimo sunku užmigti naktį. Taigi, nesnūduriuokite dieną

LOPŠINIŲ ŽODŽIAI

Miki vaikuti brangus, sutemos gaubia laukus. Rimsta ėriukai garde, Tyla bitelės sode, Mėnuo, įkopęs dangun Žvelgia pro langą vidun, Nieko, brangus, nebijok- Miki, vaikuti


 

ĮMANTRIOS FORMOS PAGALVĖS

Japonų kompanija "Trane Co. Ltd." specializuojanti žaislų gamyboje, pradėjo gaminti neįprastą produkciją: klūpančios moters kelių formos pagalvėles. Naujiena

KOKIEMS VERSLAMS YRA REIKALINGOS VERSLO VALDYMO SISTEMOS?

Šiandien sparčiai besikeičianti verslo aplinka ir didėjanti konkurencija skatina įmones ieškoti sprendimų, kurie padėtų siekti kiek įmanoma didesnio efektyvumo įvairiose


 

VAKARIENĖ - KADA, KIEK IR KĄ?

Patarimas - nevalgyti vėliau 18 valandos vakaro yra teisingas, jei einate miegoti 20-21 valandą. Teisingesnis būtų patarimas, vakarienę valgyti likus iki miego 2-3 val..

KODĖL KNARKIAMA?

Knarkimas - tai garsas, kylantis įkvėpimo metu vibruojant minkštajam gomuriui ir liežuvėliui. Tai gali būti ne tik įkyrus nemalonumas, bet ir sunkios ligos požymis..


 

2oo5 - 2023 © www.sapnai.net