Sotus žmogus lengviau užmiega. Sočiai pavalgius norisi miegoti ir dieną.
Staiga sumažėjus kūno svoriui, prasideda nemiga, o padidėjus - gilėja miegas. Tie, kurie laikosi dietos, skundžiasi miego sunkumais, nes alkis yra miego priešas.
Sergantiesiems nervine anoreksija, prasideda nemiga, depresija, dėl nemigos mažėja svoris, o padidėjus mieguistumui - svoris didėja.
Valgant maistą, turintį daug angliavandenių, geriau miegama.
Prieš miegą šiek tiek pavalgius, geriau miegama, tačiau persivalgius dažniausiai sutrinka miegas.
Badavimas (neprivalgymas) sukelia mieguistumą, tai buvo pastebėta koncentracijos stovyklose Antrojo pasaulinio karo metu.
Alkoholiniai gėrimai turi paradoksinį poveikį miegui. Jeigu vakare išgeriama daugiau kaip 3 taurės vyno (apie 420 g) arba 3 taureles viskio (84 g) užmiegamą lengviau, bet po kelių valandų jo hipnotinis efektas dingsta ir atsiranda prabudimų ir nakties miego sutrikimų.
Kofeino turintys gėrimai (kava, arbata, šokoladas, kokakola ir t.t.) sutrikdo miego vientisumą ir užmigimą, ypač jei jie vartojami dienos pabaigoje.
Išgėrus daug skysčių prieš miegą, dažnai nutraukiamas miegas, nes norisi šlapintis naktį.
Tabako dūmai taip pat sutrikdo miegą, nes juose yra nikotino, kuris yra centrinės nervų sistemos dirgiklis ir veikia miego struktūrą. Be abejo, naktimis kosint dažnai prabundama.
Fengšui teorijos požiūriu, knygos ir drabužiai - sustingusi energija, o rašomasis stalas arba spinta prie lovos pažeidžia energijos balansą miegamajame. Ten, kur miegame
Nemiga pagal tarptautinius kriterijus, diagnozuojama tuomet kai užmiegama sunkiai ilgiau nei per 30 min., žmogus dažnai daug kartų prabunda naktį arba labai anksti..
Žvaigždės gali patarti net ką valgyti, kaip maitintis teisingai, pagal savo zodiako ženklą... O kaip žinot kur suderinamus, ten ir gera nuotaika. Taigi, valgymo įpročiai!
Paprastai, patalynė derinama prie miegamojo interjero, nors tai nėra kažkokia taisyklė. Puikiai atrodys, bet kokio interjero kambaryje pavyzdžiui: stambiai juostuota..
Vaikas turi miegoti tiek, kad jaustųsi gerai pailsėjęs ir miegas jam teiktų neabejotiną naudą sveikatai. Žinoma, vaikas labai greitai gali įprasti miegoti trumpiau ar...
Pirmiausia reikia atsiminti, kas sapne buvo svarbiausia, kas padarė didžiausią įspūdį ir pan.Toliau reikia prisiminti, koks buvo sapnavusiojo santykis su tuo svarbiausiu