Rodyklė  Spalvų paslaptys bei poveikis mums


        Mus supa spalvotas pasaulis. Spalva – tai šviesos šaltinių ypatybė ir žmogaus pojūtis, kurį sukuria specifinė akies struktūra. Žmonės (ir daugelis gyvūnų) skiria spalvas dėl to, kad jų akies tinklainėję yra trijų rūšių šviesos receptoriai, kurie ypač jautrūs trim pagrindinėm spalvom: raudona, žalia ir mėlyna.

        1666 m. Niutonas praleido saulės šviesą pro trikampę prizmę ir paste­bėjo, kad šviesa sudaryta iš spalvų, kurios viena į kitą pereina per daugelį tonų ir atspalvių. Baltos šviesos spektre Niutonas išskyrė septynias pagrindines spalvas: raudoną, oranžinę, geltoną, žalią, žydrą, mėlyną ir violetinę.
        Beje būtent taip spalvos išsidėčiusios vaivorykštėje - jos rikiuojasi pagal šviesos bangos ilgį. Ilgųjų bangų spinduliai sukelia raudonos spalvos pojūtį, trumpųjų — violetinės. Taigi spalvos tono pojūtis priklauso nuo šviesos bangos ilgio.

        Ar žinot kokią įtaką mūsų savijautai turi spalvos? Pasirodo, didžiulę, yra labai svarbu išsirinkti tinkamą spalvą, ypač namų interjerui, ypač poilsio kambariui... Apie tai ir ne tik... ir bus šis naujas svetainės skyrelis - apie spalvas, jų reikšmę, panaudojimą, įtaką mums, spalvų terapiją ir pan...

        Mokslininkų seniai įrodyta, jog spalvos veikia dvasinę ir fizinę savijautą, ramina, suteikia energijos, praskaidrina sielą arba, atvirkščiai, liūdina. Jos veikia mūsų mintis. Pvz.: užsukę į rimtą kontorą, kurios sienos dažytos raudonai, dažnas veikiausiai sutriktų, pamanę, kad supainiojo adresą, duris ir pan. tiesiog pamanytų kad pateko į klubą, ar kažkas tokio...

        Vienos spalvos padeda atsipalaiduoti, kitos susikoncentruoti. Raudona, oranžinė ir geltona - aktyvumo, o žydra, mėlyna ir violetinė - ramybės spalvos, žalia - neutrali.


   Rodyklė  Visos spalvos skirstomos į šiltas, šaltas ir neutralias.

    Taškas  Prie šiltųjų priskiriama raudona, oranžinė, geltona bei visi jų atspalviai.

    Taškas  Šaltosios - mėlyna, žydra bei visi mėlynai žali ir mėlynai violetiniai tonai. Žalia spalva, kurioje vyrauja mėlynas tonas, priskiriama prie šaltųjų, tačiau jei dominuoja geltona ar raudona - prie šiltųjų. Tai lengvai įsivaizduojama natūralioje gamtoje - saulės šviesa, laužo liepsna, vandens vėsa ir lapo šešėlis.

    Taškas  Pilkai balta ir juodos spalvos yra neutralios, jomis gesinamos ryškios spalvos.

        Mokslininkai atlikdami ekspermentus pastebėjo, kad šilti tonai šildo iš vidaus ir žadina meilę gyvenimui, kelia teigiamas emocijas. Žmonės, kurių namuose vyrauja šiltos spalvos, būna harmoningesni ir veiklesni.
        Jei jūsų draugas (ė) lovoje gana abejingas ir tingus, pasirūpinkite, kad miegamajame būtų kuo daugiau raudonos spalvos, pvz.: raudonos užuolaidos, raudona naktinė lemputė, raudonas kilimas ir pan. Ištirta, kad raudona spalva žadina aistrą ir stiprina lytinias galias.
        Raudonos virtuvės sienos ar raudoni indai žadina apetitą, Tad jeigu laikotės dietos ar esate linkusi tukti, virtuvės interjere šios spalvos turėtumėte privengti. Apsukrieji kinai neatsitiktinai savo restoranų interjerą puošia būtent raudonais tonais - lankytojai daugiau suvalgo ir žinoma... palieka daugiau pinigų.

        Šaltos spalvos priešingai, sukuria švaros, grynumo, ramybės įspūdį. Taip pat slopina apetitą, atpalaiduoja ir skatina blaiviai mąstyti. Todėl pvz. biuruose, įvairiose įstaigose dažniausiai dominuoja šaltos arba neutralios spalvos.


   Rodyklė  Patarimas: jei pastebėjote, kad ėmė erzinti ryški lempos šviesa, nenumokite ranka į tai. Tai įspėjamasis ženklas apie sutrikusią sveikatą.









KODĖL KNARKIAMA?

Knarkimas - tai garsas, kylantis įkvėpimo metu vibruojant minkštajam gomuriui ir liežuvėliui. Tai gali būti ne tik įkyrus nemalonumas, bet ir sunkios ligos požymis..

PATARIMAI - KAIP GERAI IŠSIMIEGOTI? - MANKŠTA, MASAŽAS

Geriausia mankštintis tuomet, kai iki miego lieka 4-6 val. - pirmą dienos pusę. Vėlai vakare bėgioti ristele nepatariama, nes energijos išteklius papildęs organizmas nėra


 

NAUDINGIAUSI MAISTO PRODUKTAI KIEKVIENAM ZODIAKO ŽENKLUI

Žvaigždės pataria, bet neliepia valgyti tik tai. Idealiausias variantas valgyti ko norisi. Nes yra tokia nuomonė, kad pats mūsų organizmas geriausiai žino ko jam reikia.

JŪSŲ PASIŪLYMAI PUSRYČIAMS :)

Vaida rašo:"Aš dažnai pusryčiams valgau dribsnius "Fitness" su pienu, jų suvalgiusi ryte jaučiuosi žvali ir nejaučiu mieguistumo. Kartais užsimanau sumuštinio su dešra


 

PIRMOJI PAGALVĖ

Jei mėgstate miegoti ant šono, geriau rinkitės kietą pagalvę, kuri bus atrama ir galvai, ir kaklui. Jei dažniausiai miegate ant nugaros, patogesnė bus vidutinio minkštumo

PRANAŠIŠKI SAPNAI - KAS TAI?

Paprastai sapnai yra nenuoseklūs, absurdiški, kupini keisčiausių permainų, šuolių nuo gaidžio prie asilo ir t.t. Tuo tarpu pranašiški sapnai visuomet būna labai konkretūs


 

2oo5 - 2025 © www.sapnai.net