Rodyklė  Čiužiniai: kaip sumažinti nugaros skausmą?


Čiužiniai: kaip sumažinti nugaros skausmą?
Nepalankios darbo sąlygos, pavyzdžiui, ilgas sėdėjimas prie kompiuterio arba sunkių daiktų nešiojimas, gali būti susijusios su juosmeninės stuburo dalies skausmais. Tokie simptomai gali pasireikšti ir tada, kai miegame ant netinkamai parinkto čiužinio: per minkšto arba per kieto. Taigi verta atsakyti į klausimą: koks čiužinys yra geriausias nuo juosmeninės stuburo dalies skausmo?

Kokia yra jūsų miego padėtis ir kodėl ji svarbi?

Vieni žmonės miega ant pilvo, kiti - ant šono, o kai kurie net embriono padėtyje. Tačiau verta žinoti, kad esant nusiskundimams nugaros skausmais ne kiekviena padėtis yra patartina, nes kai kurios gali sustiprinti skausmą. Pasirodo, kad miegojimas ant pilvo yra viena blogiausių padėčių stuburui. Šioje padėtyje stuburas suspaudžiamas kaklo srityje, todėl ryte gali atsirasti kaklo skausmas.

Geriausia miego padėtis žmonėms, kenčiantiems nuo nugaros skausmų, yra miegoti ant šono, tarp kojų pasidėjus pagalvę. Tokia kūno padėtis sumažina spaudimą stuburui ir apsaugo nuo raumenų spazmų. Svarbu tai, kad šioje padėtyje stuburas turi lygus, todėl labai svarbu pagalvės aukštis ir čiužinio kietumas.

Čiužinys nuo nugaros problemų - faktai ir mitai

Paplitęs įsitikinimas, kad nugaros skausmus kenčiantys žmonės turėtų miegoti ant kieto paviršiaus. Nieko negali būti toliau nuo tiesos. Skausmą sukelia ir per kietas, ir per minkštas čiužinys.

Kaip čiužinys padeda sumažinti nugaros skausmus?

Kokybiško čiužinio užduotis kenčiantiems nuo nugaros skausmų - visų pirma sumažinti spaudimą raumenims ir stuburui. Tik tada kūnas gali visiškai atsipalaiduoti miego metu.

Geriausi čiužiniai nuo nugaros skausmo

Geriausi čiužiniai nuo nugaros skausmo yra tie, kurie padeda stuburui ir kaklui miego metu išlikti vienoje linijoje. Yra dviejų tipų čiužiniai, kurie užtikrina ir atramą, ir patogumą nakties metu. Kalbame apie spyruoklinius ir putų poliuretano čiužinius. Juos galite rasti internetinėje parduotuvėje: leojar.lt.

Spyruokliniai čiužiniai yra populiarūs dėl to, kad sumažina spaudimą stuburui ir palaiko nugarą. Juos paprastai sudaro kelios atskiros spyruoklės, esančios specialiose kišenėse. Šio tipo čiužinio konstrukcija yra pakankamai stabili, kad kūnas ir stuburas galėtų ilsėtis be didelio spaudimo.

Iš putų poliuretano pagaminti čiužiniai garantuoja daug didesnį komfortą nei modeliai, kuriuose naudojamos spyruoklės. Kodėl? Todėl, kad ši medžiaga geriau prisitaiko prie kūno ir kartu užtikrina tinkamą stuburo atramą.

Ar čiužinio kietumas turi įtakos stuburo skausmui?

Žinoma, kad turi. Kaip jau minėta, tiek per kietas, tiek per minkštas čiužinys sukelia skausmą. Dėl per minkšto modelio miegant ant šono stuburas lenkiasi žemyn. Ir atvirkščiai, jei čiužinys per kietas, stuburo linija bus aukščiau nei kaklo padėtis. Bet kuri iš šių situacijų kenkia stuburo sveikatai. Kenčiantys nuo nugaros skausmų turėtų rinktis vidutinio kietumo lygio čiužinį - kuris yra pakankamai kietas, kad suteiktų atramą slanksteliams, bet pakankamai minkštas, kad kūnas galėtų atsipalaiduoti.SAPNAI, PRANAŠAUJANTYS LIGAS

Jei kasnakt sapne atsiduriate stotyje ir grumdotės skubančių ir nerimaujančių žmonių minioje, nespėjote į traukinį arba matote audringą, besikėsinančią jus pasiglemžti..

LOPŠINĖS - KAS TAI?

Lopšinės - tai raminančios dainos ir priskiriamos paprastai prie vaikiškų dainų. Tekstuose daug vaikiškų garsų, liūliavimų, įvairių malonybinių žodelių. Joms nebūtinas


 

KAIP, PRIE KO DERINTI PATALYNĘ?

Paprastai, patalynė derinama prie miegamojo interjero, nors tai nėra kažkokia taisyklė. Puikiai atrodys, bet kokio interjero kambaryje pavyzdžiui: stambiai juostuota..

SUŽINOK - SAVO ZODIAKO ŽENKLĄ?

Jei dar vis nežinote savo zodiako ženklo - sužinokite jį čia ir dabar, jums tereikės pasirinkti savo gimimo dieną.


 

PLANETŲ ĮTAKA SAPNAMS

Pagal Indų religinį kalendorių, kiekvieną savaitės dieną valdo tam tikra Saulės sistemos planeta. Visos jos turi savo ypatingų galių, kurios veikia žmogaus gyvenimo sriti

POMĖGIS SPORTUI PAGAL ZODIAKO ŽENKLĄ

Turbūt teko susidurti, kai Jums patinka viena sporto šaka, o draugas (ė), tiesiog dievina, visiškai kitokią... Pasirodo, tai gali priklausyti nuo jūsų zodiako ženklo


 

2oo5 - 2024 © www.sapnai.net