Vakarienė
Turbūt žinot tokį posakį:
"Pusryčius suvalgyk pats, pietus pasidalink su draugu, o vakarienę atiduok priešui"
Iš tikrųjų dažnam ne taip lengva atsisakyt vakarienės. Noras ką nors suvalgyti vakare labai dažnai yra sukeltas ne tikro fiziologinio alkio, o psichologinio. Todėl, kad gardus kąsnelis pakelia nuotaiką, todėl, kad šaldytuvas po ranka, todėl kad gaila kažką išmesti, o rytoj jau suges, ir pan. Dažniausiai lengvai gali atsisakyti vakarienės vieversiai, kurie anksti atsibunda ir anksti eina miegoti. Būtent jiems nėra sudėtinga nevalgyti po 18 valandos.
Beto, sergant tam tikromis ligomis, pavyzdžiui, skrandžio opa ar gastritu, arba jei jūsų tulžies pūslėje linkę formuotis akmenys, atsisakyti vakarienės yra visiška beprotybė. T.p. jei visą dieną valgote prabėgomis, bet kaip, o tuomet dar paliekate save be vakarienės, tai gali sąlygoti ne tik vitaminų ir mineralinių medžiagų trūkumą (kuris yra prielaida pačių įvairiausių ligų vystymuisi), bet ir svorio didėjimą! Todėl, kad organizmas, išmuštas iš vėžių nuolatiniu maisto trūkumu, sulėtina maisto apykaitą ir kiekvieną gautą kaloriją stengiasi paversti į tvirtą valiutą riebalus.
Patarimas - nevalgyti vėliau 18 valandos vakaro yra teisingas, jei einate miegoti 20-21 valandą. Teisingesnis būtų patarimas, vakarienę valgyti likus iki miego 2-3 valandom. O iš vis geriausia valgyti, tol kol saulė yra nenusileidus ir aisku prieš 2-3 val.
Iš tikrųjų, jei prieš miegą norisi užeiti į virtuvę? Neatsisakykite šio malonumo, nes tuščiu skrandžiu ir mintimis apie valgį miegas bus sunkus bei neramus.
Vakare geriausia valgyti troškintas daržoves, jos žmogui duoda ramybę, nuima psichinę įtampą. Tačiau nevertėtų rinktis daržoves, turinčias krakmolo (bulves). Jei be mėsos negalit gyvent, vakarienei rinkitės virtą neriebią mėsą ar žuvį.
Vaisius, grūdinius, makaronų patiekalus, t.y. kuriuose yra angliavandenių, vakare irgi nereikia naudoti, nes jie sužadina organizmą, o tai nepalanku normaliam miegui.
Yra manoma, jeigu vakare valgomi grūdiniai ir ankštiniai maisto produktai, organizme sutrinka medžiagų apykaita, padidėja toksinų kiekis, o inkstuose bei tulžyje formuojasi akmenėliai.
Persivalgyti niekada neverta, o ypač vakarieniaujant. Idealu vakarieniaujant suvalgyti 250g. maisto. T.y. patariama suvalgyti penktadalį to, ką suvalgote per parą. Kaip bebūtų, juk:
"Valgome tam, kad gyventume, bet negyvename tam, kad valgytume."
KAIP ATSIKRATYTI BLOGOS NUOTAIKOS kaip norėtųsi visada būti gerai nusiteikusiam. Tačiau, pasirodo, kartais "surūgsta" net didžiausi optimistai. Tad, siūlau dirstelti, ką tokiu atveju siūlo žvaigždės, kaip
BIOLOGINIS LAIKRODIS IR MIEGAS Žmogaus paros ciklas yra apie 25,5 valandos, bet realiai reikia prisitaikyti prie 24 valandų ciklo. Jei žmogų atribotume nuo informacijos, iš kurios jis sprendžia diena d
|
| PRANAŠIŠKI SAPNAI - KAS TAI? Paprastai sapnai yra nenuoseklūs, absurdiški, kupini keisčiausių permainų, šuolių nuo gaidžio prie asilo ir t.t. Tuo tarpu pranašiški sapnai visuomet būna labai konkretūs
SAPNAI, PRANAŠAUJANTYS LIGAS Jei kasnakt sapne atsiduriate stotyje ir grumdotės skubančių ir nerimaujančių žmonių minioje, nespėjote į traukinį arba matote audringą, besikėsinančią jus pasiglemžti..
|
| NEMIGOS SIMPTOMAI Nemiga pagal tarptautinius kriterijus, diagnozuojama tuomet kai užmiegama sunkiai ilgiau nei per 30 min., žmogus dažnai daug kartų prabunda naktį arba labai anksti..
VAIKŲ MIEGAMASIS Apskritai, įrengiant kambarį priešmokyklinio amžiaus vaikui, visų pirma reikia pagalvoti apie saugumą. Jeigu jūsų vaikas dar nevaikšto, tai būtų geriausia patiems..
|
| |
|