Rodyklė  Vakarienė

        Turbūt žinot tokį posakį:

"Pusryčius suvalgyk pats, pietus pasidalink su draugu, o vakarienę atiduok priešui"


        Iš tikrųjų dažnam ne taip lengva atsisakyt vakarienės. Noras ką nors suvalgyti vakare labai dažnai yra sukeltas ne tikro fiziologinio alkio, o psichologinio. Todėl, kad gardus kąsnelis pakelia nuotaiką, todėl, kad šaldytuvas po ranka, todėl kad gaila kažką išmesti, o rytoj jau suges, ir pan. Dažniausiai lengvai gali atsisakyti vakarienės vieversiai, kurie anksti atsibunda ir anksti eina miegoti. Būtent jiems nėra sudėtinga nevalgyti po 18 valandos.

        Beto, sergant tam tikromis ligomis, pavyzdžiui, skrandžio opa ar gastritu, arba jei jūsų tulžies pūslėje linkę formuotis akmenys, atsisakyti vakarienės yra visiška beprotybė. T.p. jei visą dieną valgote prabėgomis, bet kaip, o tuomet dar paliekate save be vakarienės, tai gali sąlygoti ne tik vitaminų ir mineralinių medžiagų trūkumą (kuris yra prielaida pačių įvairiausių ligų vystymuisi), bet ir svorio didėjimą! Todėl, kad organizmas, išmuštas iš vėžių nuolatiniu maisto trūkumu, sulėtina maisto apykaitą ir kiekvieną gautą kaloriją stengiasi paversti į tvirtą valiutą – riebalus.


  • Kada valgyti?
        Patarimas - nevalgyti vėliau 18 valandos vakaro yra teisingas, jei einate miegoti 20-21 valandą. Teisingesnis būtų patarimas, vakarienę valgyti likus iki miego 2-3 valandom. O iš vis geriausia valgyti, tol kol saulė yra nenusileidus ir aisku prieš 2-3 val. Iš tikrųjų, jei prieš miegą norisi užeiti į virtuvę? Neatsisakykite šio malonumo, nes tuščiu skrandžiu ir mintimis apie valgį miegas bus sunkus bei neramus.


  • Ką valgyti?
        Vakare geriausia valgyti troškintas daržoves, jos žmogui duoda ramybę, nuima psichinę įtampą. Tačiau nevertėtų rinktis daržoves, turinčias krakmolo (bulves). Jei be mėsos negalit gyvent, vakarienei rinkitės virtą neriebią mėsą ar žuvį.

        Vaisius, grūdinius, makaronų patiekalus, t.y. kuriuose yra angliavandenių, vakare irgi nereikia naudoti, nes jie sužadina organizmą, o tai nepalanku normaliam miegui.

        Yra manoma, jeigu vakare valgomi grūdiniai ir ankštiniai maisto produktai, organizme sutrinka medžiagų apykaita, padidėja toksinų kiekis, o inkstuose bei tulžyje formuojasi akmenėliai.


  • Kiek valgyti?
        Persivalgyti niekada neverta, o ypač vakarieniaujant. Idealu vakarieniaujant suvalgyti 250g. maisto. T.y. patariama suvalgyti penktadalį to, ką suvalgote per parą. Kaip bebūtų, juk:

"Valgome tam, kad gyventume, bet negyvename tam, kad valgytume."








PATALYNĖ ROMANTIKAI

Psichologai tvirtina, kad labai svarbus harmoningo seksualinio gyvenimo elementas yra patalynės užvalkalai. Taigi, kartais , tiesiog būtini erotiška patalynė :)

GIMIMO VALANDOS GYVŪNAS

Tai gyvūnas nulemiantis žmogaus pagrindinius charakterio bruožus. Tad, ar žinai savo gimimo valandą? Žinai - puiku, vadinasi siūlau dirstelti ir toliau..


 

KODĖL SAPNUOJAME KOŠMARIŠKUS SAPNUS?

Pasirodo, košmarai gali ne tik sutrikdyti miegą, bet tokie sapnai turi įtakos ir centrinės nervų sistemos veiklai bei gali pastebimai pabloginti ne tik savijautą, bet ir

SKAIČIŲ SIMBOLIKA SAPNUOSE

Skaičiai, svarbūs ne tik realiam gyvenime, sapnuose jie irgi turi didelės reikšmės. Žinoma tai tik, orientyrinės skaičių reikšmės, kiekvienam žmogui susapnuoti skaičiai..


 

ĮDOMYBĖS - KIEK MIEGA GYVŪNAI?

Vieni didžiausių miegalių yra rudieji šikšnosparniai - per dieną jiems reikia maždaug 19,5 val. miego. Bet, pasirodo rekordas visgi priklauso gyvačių vienai rūšiai kuri,

APLINKOS POVEIKIS MIEGUI

Juo daugiau žmogus miega, juo lengviau triukšmas pertraukia miegą, nes ilgėjant miego laikui, - prabudimo slenkstis mažėja. Vaikai yra mažiau jautrūs negu suaugusieji..


 

2oo5 - 2025 © www.sapnai.net