Vakarienė
Turbūt žinot tokį posakį:
"Pusryčius suvalgyk pats, pietus pasidalink su draugu, o vakarienę atiduok priešui"
Iš tikrųjų dažnam ne taip lengva atsisakyt vakarienės. Noras ką nors suvalgyti vakare labai dažnai yra sukeltas ne tikro fiziologinio alkio, o psichologinio. Todėl, kad gardus kąsnelis pakelia nuotaiką, todėl, kad šaldytuvas po ranka, todėl kad gaila kažką išmesti, o rytoj jau suges, ir pan. Dažniausiai lengvai gali atsisakyti vakarienės vieversiai, kurie anksti atsibunda ir anksti eina miegoti. Būtent jiems nėra sudėtinga nevalgyti po 18 valandos.
Beto, sergant tam tikromis ligomis, pavyzdžiui, skrandžio opa ar gastritu, arba jei jūsų tulžies pūslėje linkę formuotis akmenys, atsisakyti vakarienės yra visiška beprotybė. T.p. jei visą dieną valgote prabėgomis, bet kaip, o tuomet dar paliekate save be vakarienės, tai gali sąlygoti ne tik vitaminų ir mineralinių medžiagų trūkumą (kuris yra prielaida pačių įvairiausių ligų vystymuisi), bet ir svorio didėjimą! Todėl, kad organizmas, išmuštas iš vėžių nuolatiniu maisto trūkumu, sulėtina maisto apykaitą ir kiekvieną gautą kaloriją stengiasi paversti į tvirtą valiutą riebalus.
Patarimas - nevalgyti vėliau 18 valandos vakaro yra teisingas, jei einate miegoti 20-21 valandą. Teisingesnis būtų patarimas, vakarienę valgyti likus iki miego 2-3 valandom. O iš vis geriausia valgyti, tol kol saulė yra nenusileidus ir aisku prieš 2-3 val.
Iš tikrųjų, jei prieš miegą norisi užeiti į virtuvę? Neatsisakykite šio malonumo, nes tuščiu skrandžiu ir mintimis apie valgį miegas bus sunkus bei neramus.
Vakare geriausia valgyti troškintas daržoves, jos žmogui duoda ramybę, nuima psichinę įtampą. Tačiau nevertėtų rinktis daržoves, turinčias krakmolo (bulves). Jei be mėsos negalit gyvent, vakarienei rinkitės virtą neriebią mėsą ar žuvį.
Vaisius, grūdinius, makaronų patiekalus, t.y. kuriuose yra angliavandenių, vakare irgi nereikia naudoti, nes jie sužadina organizmą, o tai nepalanku normaliam miegui.
Yra manoma, jeigu vakare valgomi grūdiniai ir ankštiniai maisto produktai, organizme sutrinka medžiagų apykaita, padidėja toksinų kiekis, o inkstuose bei tulžyje formuojasi akmenėliai.
Persivalgyti niekada neverta, o ypač vakarieniaujant. Idealu vakarieniaujant suvalgyti 250g. maisto. T.y. patariama suvalgyti penktadalį to, ką suvalgote per parą. Kaip bebūtų, juk:
"Valgome tam, kad gyventume, bet negyvename tam, kad valgytume."
TĖVAI PAGAL ZODIAKO ŽENKLĄ Neturit vaikų? Bet gal planuojate jų turėti? Taigi, sužinokite, kokie būsite tėveliai pagal žvaigždes.. gal ką ir netikėto sužinosit :)
PATARIMAI - KAIP GERAI IŠSIMIEGOTI? - REŽIMAS Kai kurie suaugę žmonės mėgsta bent 30 min. pasnausti pietų metu, bet prisiminkite, kad po tokio pasilepinimo sunku užmigti naktį. Taigi, nesnūduriuokite dieną
|
| MIEGO FAZĖS (ETAPAI) Ar žinojote, jog miego metu Jūs pereinate 5 miego etapus? Kiekvienas ciklas trunka 90 110 min. Kiekviename jų Jūsų smegenys veikia skirtingai. Kai kuriuose etapuose..
EILĖRAŠČIAI APIE SAPNUS, MIEGĄ Poezijos mėgėjams.. "Aš tamsiaveidė tuštuma, Aš nerami, aš ši naktis. Pavokt žadu sapnus visus, Kuriuos norėjai sau laikyt..."
|
| SUŽINOK - SAVO TOTEMĄ? Sakoma, jog kiekvienas žmogus turi gyvūną pagalbininką - totemą. Per toteminį gyvūną, kuris padeda atskleisti visa, kas geriausia yra Jūsų charakteryje bei ypač sustiprin
NEPASIKLOJAI LOVOS.. PASIRODO GERAI PADAREI :) Turbūt kiekvienas, nors kartą gyvenime ryte esate nepasikloję lovos.. O ar žinote, kad tame galime atrasti ir pliusų, vienas iš tokių.. nepaklotos lovos saugo nuo ligų, o
|
| |
|