Rodyklė  Vakarienė

        Turbūt žinot tokį posakį:

"Pusryčius suvalgyk pats, pietus pasidalink su draugu, o vakarienę atiduok priešui"


        Iš tikrųjų dažnam ne taip lengva atsisakyt vakarienės. Noras ką nors suvalgyti vakare labai dažnai yra sukeltas ne tikro fiziologinio alkio, o psichologinio. Todėl, kad gardus kąsnelis pakelia nuotaiką, todėl, kad šaldytuvas po ranka, todėl kad gaila kažką išmesti, o rytoj jau suges, ir pan. Dažniausiai lengvai gali atsisakyti vakarienės vieversiai, kurie anksti atsibunda ir anksti eina miegoti. Būtent jiems nėra sudėtinga nevalgyti po 18 valandos.

        Beto, sergant tam tikromis ligomis, pavyzdžiui, skrandžio opa ar gastritu, arba jei jūsų tulžies pūslėje linkę formuotis akmenys, atsisakyti vakarienės yra visiška beprotybė. T.p. jei visą dieną valgote prabėgomis, bet kaip, o tuomet dar paliekate save be vakarienės, tai gali sąlygoti ne tik vitaminų ir mineralinių medžiagų trūkumą (kuris yra prielaida pačių įvairiausių ligų vystymuisi), bet ir svorio didėjimą! Todėl, kad organizmas, išmuštas iš vėžių nuolatiniu maisto trūkumu, sulėtina maisto apykaitą ir kiekvieną gautą kaloriją stengiasi paversti į tvirtą valiutą – riebalus.


  • Kada valgyti?
        Patarimas - nevalgyti vėliau 18 valandos vakaro yra teisingas, jei einate miegoti 20-21 valandą. Teisingesnis būtų patarimas, vakarienę valgyti likus iki miego 2-3 valandom. O iš vis geriausia valgyti, tol kol saulė yra nenusileidus ir aisku prieš 2-3 val. Iš tikrųjų, jei prieš miegą norisi užeiti į virtuvę? Neatsisakykite šio malonumo, nes tuščiu skrandžiu ir mintimis apie valgį miegas bus sunkus bei neramus.


  • Ką valgyti?
        Vakare geriausia valgyti troškintas daržoves, jos žmogui duoda ramybę, nuima psichinę įtampą. Tačiau nevertėtų rinktis daržoves, turinčias krakmolo (bulves). Jei be mėsos negalit gyvent, vakarienei rinkitės virtą neriebią mėsą ar žuvį.

        Vaisius, grūdinius, makaronų patiekalus, t.y. kuriuose yra angliavandenių, vakare irgi nereikia naudoti, nes jie sužadina organizmą, o tai nepalanku normaliam miegui.

        Yra manoma, jeigu vakare valgomi grūdiniai ir ankštiniai maisto produktai, organizme sutrinka medžiagų apykaita, padidėja toksinų kiekis, o inkstuose bei tulžyje formuojasi akmenėliai.


  • Kiek valgyti?
        Persivalgyti niekada neverta, o ypač vakarieniaujant. Idealu vakarieniaujant suvalgyti 250g. maisto. T.y. patariama suvalgyti penktadalį to, ką suvalgote per parą. Kaip bebūtų, juk:

"Valgome tam, kad gyventume, bet negyvename tam, kad valgytume."








KAIP IŠRINKTI DOVANAS?

Apskritai, žmonėms reikėtų dovanoti tai, kas juos tikrai nudžiugintų! Taigi, prieš renkantis dovanas, verta pasidomėti ir zodiako ženklais, tų kuriems įteiksit jas. Tad,

MIEGĄ GERINANTYS MAISTO PRODUKTAI - BANANAI

Ar kada pastebėjote, kad po vakarienės suvalgius bananą yra sunku išlaikyti budrumą? Bananai yra vadinami „migdomaisiais žievėje“. Bananuose yra melatonino, serotonino be


 

PRANAŠIŠKI SAPNAI - MIRTIS SAPNUOSE

Mane visada baugino sapnai kuriuose kažkas miršta, t.p pokalbiai su mirusiais, ypač kai yra sapne aiškiai girdima žodžiai, skaičiai, įvairios datos ir atsikėlus juos..

ŠALMUKAI VAIKAMS: PATARIMAI KAIP JŪSŲ MAŽYLIS PAVASARĮ GALI ATRODYTI STILINGAI

Pavasaris ne tik žymi gamtos atsigavimą, bet ir yra puikus laikas atnaujinti vaikų garderobą ir suteikti jiems stilingą išvaizdą. Kepurės-šalmukai vaikams yra ne tik būti


 

SAPNAI, PRANAŠAUJANTYS LIGAS

Jei kasnakt sapne atsiduriate stotyje ir grumdotės skubančių ir nerimaujančių žmonių minioje, nespėjote į traukinį arba matote audringą, besikėsinančią jus pasiglemžti..

LOPŠINIŲ ŽODŽIAI

Miki vaikuti brangus, sutemos gaubia laukus. Rimsta ėriukai garde, Tyla bitelės sode, Mėnuo, įkopęs dangun Žvelgia pro langą vidun, Nieko, brangus, nebijok- Miki, vaikuti


 

2oo5 - 2024 © www.sapnai.net