Rodyklė  Pusryčiai

        Turbūt žinot tokį posakį:

"Pusryčius suvalgyk pats, pietus pasidalink su draugu, o vakarienę atiduok priešui"


        Tai ne tik šiaip sausas posakis, bet tai greičiau mitybos taisyklė, kurią privalu laikytis. Tačiau kaip elgiamės dažniausiai? rytą užuot atsikėlę ankščiau ir neskubėdami pavalgę, mes dažniausiai minutėlę kitą pasilepiname ir ilgiau pamiegame. Tokiam elgesiui nepritaria nei psichologai nei dietologai. Pasak jų, visaverčiai pusryčiai - būtina sąlyga, kad diena būtų sėkminga. Būtent iš pusryčių organizmas gauna visai dienai reikalingų angliavandenių, vitaminų, baltymų ir kitų gyvybiškai svarbių medžiagų. Nes rytą medžiagų apykaita yra pati sparčiausia, o per dieną ji pamažėle mažėja. Beje, tai padeda tinkamai paskirstyti ir dienos kolorijas, kas yra labai svarbu norintiems numesti svorio...

   Rodyklė  Dietologai rekomenduoja - pusryčiams rinktis būtent šiuos produktus:

        Karšta košė (avižinė, grikių, ryžių) Ji suteikia žvalumo ir valo iš žarnyno šlakus, taip pat reguliuoja riebalų pasisavinimą iš produktų, suvalgytų per dieną. Jeigu nuo vaikystės nemėgstat košių, tuomet rinkitės dribsnius arba javainius.
        Stiklinė pieno arba kefyro, sūrelis. Šie produktai aprūpina organizmą kalciu, B grupės vitaminais, vitaminu A.
        Rupų miltų duona, ant kurios užtepta medaus arba džemo.
        Kiaušiniai (omletas arba kiaušinienė) su šviečiomis daržovėmis, gabalėliu sūriu bei žalumynais.
        Stiklinė šviežiai išspaustų sulčių bei aišku puodelis kavos.


   Rodyklė  Beto:

    Taškas  Rekomenduojama pradėti dieną nuo stiklinės vandens, arbatos arba sulčių. Skyščiai organizmui padeda nubusti, sužadina virškinimą.
    Taškas  Pusryčiai turi teikti malonumą bei nuteikti dienos darbams. Įsiklausykite į savo organizmą ir suprasite, ko šiandien norėtumėte pusryčiams.
    Taškas  Visada pusryčiaujančius žmones stresas veikia mažiau, negu tuos, kurie atsisako pusryčių. Taigi vertėtų dieną pradėti tinkamai.
    Taškas  Dietologai linkę manyti, kad organizmui labiau tinka pusryčiai, kuriuose vyrauja angliavandeniai, nes jie suteikia organizmui lengvos energijos, Netgi, tiems, kurie reguliuoja svorį, gydytojai rekomenduoja visą angliavandenių turintį maistą suvalgyti iki 16 valandos.


   Rodyklė  Yra teigiama:

    Taškas  Pusryčiai prideda svorio - tai visiška netiesa. Kai miegate, medžiagų apykaita sulėtėja ir nenubunda, kol jos "nepamaitiname" Taigi jei atsisakote pusryčių, jūsų organizmas iki pietų sudegins mažiau kolorijų, negu galėtų tai padaryti, jeigu būtumėte papusryčiavęs. beto, negaudamas pusryčių, organizmas įjungia savisaugos instinktą ir pradeda naudoti energiją, gautą per pietus ir vakarienę, riebalų atsargoms kaupti.
    Taškas  Pusryčiams suvirškinti organizmui reikia daug energijos, kurią geriau panaudoti darbui - tai neteisinga nuomonė. Geri pusryčiai - puiki priemonė smegenų darbui pagerinti. Tie, kurie nepusryčiauja, sunkiai susikoncentruoja darbui, kenčia nuo galvos svaigimo ir dažniau, negu pusryčių mėgėjai tampaautoįvykių dalyviais.
    Taškas  Jei nevalgysime pusryčių, alkio jausmas sumažės - tai netiesa. Žmonėms, praleidusiems pusryčius paprastai būna sunku sulaukti pietų ir jie puola pietauti nedelsdami, o užbaigia dieną vėlyva vakariene, kuri deja, neteikia sveikatos.
    Taškas  Daugelis žmonių rytą neturi apetito, vadinasi, pusryčiai jiems iš tiesų nereikalingi - reikia pabrėžti, kad apetitas nesužadinamas tiems, kurie įpratę prisivalgyti nakčiai. O mes patariame atsisakyti vėlyvos vakarienės bei "naktipiečių" ir pradėti pusryčiauti.
    Taškas  Pusryčiai turi būti gausūs - tai irgi ne visiška tiesa. Prisivalgyti rytą taip, kad braškėtų pilvas, taip pat blogai, kaip ir atsisakyti pusryčių. Rytas - netinkamas metas sunkiam maistui.

       O ką paprastai žmonės valgo pusryčiams svetur? - pusryčiai pasaulyje.

       O ką pusryčiams valgo lietuviai? - pusryčiai Lietuvoje.

       O ką pusryčiams valgo lietuviai? - Idėjos pusryčiams - rekomenduok!.

Receptų katalogas | Idėjos virtuvei








KOKIUS TERMO RŪBUS PASIRINKTI ŽIEMOS SPORTUI?

Pirkdami termo drabužius turime atsižvelgti į jų paskirtį. Priklausomai nuo to, kuriam sezonui planuojate juos naudoti, galėsite rinktis iš skirtingo audinio storio. Leng

NEMIGOS PRIEŽASTYS

Nemigos priežastys gali būti ir fiziologinės, ir psichologinės. Pavyzdžiui, anksti prabunda ir nebegali užmigti depresijos apimti žmonės. Nors nėra stebuklingų vaistų


 

KADA PILDOSI SAPNAI?

Ar sapnai gali perspėti apie tai, kas dar neįvyko? Arba ką nors išpranašauti? Matyt, gali, jei sapnų aiškinimo teorijos, bei sapnų reikšmės gyvuoja jau tūkstančius metų..

PATARIMAI - KAIP GERAI IŠSIMIEGOTI? - MANKŠTA, MASAŽAS

Geriausia mankštintis tuomet, kai iki miego lieka 4-6 val. - pirmą dienos pusę. Vėlai vakare bėgioti ristele nepatariama, nes energijos išteklius papildęs organizmas nėra


 

PATARIMAI - PRIEŠ PERKANT PATALYNĘ

Prieš perkant užvelkamąją patalynę, vertėtų atidžiai apžiūrėti siūles, geriausiai jos matyti vidinėje užvalkalų pusėje. Jeigu jos nelygios, matyti palaidų siūlų, nieko..

MIEGAMASIS IR VEIDRODŽIAI

Manoma, kad miegamajame veidrodžiui ne vieta! Kodėl? Naktį mes miegame, o miego metu kartais išskiriame neigiamą energiją, atsipalaiduodami nuo streso ir per dieną..


 

2oo5 - 2024 © www.sapnai.net