Rodyklė  Kodėl sapnuojame košmariškus sapnus?


        Pasirodo, košmarai gali ne tik sutrigdyti miegą, bet tokie sapnai turi įtakos ir centrinės nervų sistemos veiklai bei gali pastebimai pabloginti ne tik savijautą, bet ir sveikatą.

        Susapnavę košmariškus sapnus, mes dažniausiai prabundame, todėl ir prabudę toliau jaučiame tuos nemalonius pajūčius, baimę ir siaubą bei šiuos sapnus ilgai prisimename net ir su visomis smulkmenomis.

        Teigiama, jog košmarus sapnuoja dažniausiai maži vaikai, tačiau ir suaugusiems tokie sapnai nėra retenybė. Taigi, kokios priežastys - kodėl mes sapnuojame košmariškus sapnus?


    Taškas  Nerimas ir stresas. Stresą dažniausiai sukelia sunkūs gyvenimo įvykiai ir jie gali ne tik sutikdyti miegą, bet ir sukelti košmariškus sapnus.
        Naktinių košmarų priežastimi gali tapti patirta chirurginė operacija ar sunki liga, artimo žmogaus netektis ar patirtos prievartos sukeltas stresas.
        Neje, ne visus košmarus sukelia potrauminis sindromas. Neretai streso, o tuo pačiu ir košmarų priežastis gali būti ir kiti dirgikliai, pvz., darbas, nerimas dėl finansinės gerovės, dideli pokyčiai gyvenime (persikraustumas į naują gyvenamąją vietą ar skyrybos).


    Taškas  Aštrus maistas - JAV buvo atliktas ekspermentas, kurio metu dalis žmonių ir toliau valgė įprasto maisto, o kita dalis žmonių kelias dienas valgė žymiai aštresnio maisto. Ekspermento dalyviai pažymėjo, jog valgę tik aštraus maisto žymiai dažniau prabusdavo naltimis, jausdavo nerimo jausmą, todėl ryte skųsdavosi gerai neišsimiegoję ir pavargę.
        Pasak mokslininkų, aštrus maistas didina kūno temperatūrą ir sutrikdo normalų miegą. Jei sočiai valgysite prieš pat miegą, Jūsų organizme medžiagų apykaitos ir metabolizmo procesai taip pat pagreitės, aktyvesnė taps galvos smegenų veikla, sukelianti nakties košmarus.


    Taškas  Riebus maistas. Kai kurie mokslininkai tvirtina, jog kuo daugiau dieną suvalgysite riebaus maisto, tuo neramesnis bus Jūsų miegas.
        Nustatyta, kad sveiko maisto šalininkai miega žymiai ramiau nei greitojo maisto mėgėjai, kurie žymiai dažniau sapnuoja košmarus. Pasak mokslininkų, kai kurie maisto produktai išties gali pastebimai pabloginti miegą.


    Taškas  Alkoholis. Nepaisant to, kad nedideli alkoholio kiekiai sukelia mieguistumą, toks poveikis greitai pranykstqa, o alkoholio išgėręs žmogus neretai prabunda naktį. Nakties košmarus gali sukelti gausūs alkoholio kiekiai ir pagirių sindromas.


    Taškas  Vaistai. Kai kurie vaistai, pvz., antidepresantai, barbitūratai ir narkotinės medžiagos gali pasižymėti nemaloniu šalutiniu poveikiu ir sukelti nakties košmarus. Beje, naktimis košmarus gali sukelti ir kai kurie skausmus malšinantys vaistai. Tad, naudojant kažkokius vaistus ir pradėjus sapnuoti košmarus - pasikonsultuokite su savo gydytoju, gal tai ženklas, kad tie vaistai jums netinka ir derėtų pakeisti kitais...


    Taškas  Ligos. Nakties košmarus dažniausiai sukelia tos ligos, kuriomis sergant pakyla aukšta kūno temperatūra (peršalimo ligos, gripas).







PATARIMAI - KAIP GERAI IŠSIMIEGOTI? - MIEGAMASIS

Miegamasis turi būti skirtas, kaip ir lova tik miegui ir meilės žaidimams. Rašomajam stalui, kompiuteriui, telefonui, televizoriui jame - ne vieta

MIEGĄ GERINANTYS MAISTO PRODUKTAI - BANANAI

Ar kada pastebėjote, kad po vakarienės suvalgius bananą yra sunku išlaikyti budrumą? Bananai yra vadinami „migdomaisiais žievėje“. Bananuose yra melatonino, serotonino be


 

MIEGĄ GERINANTYS MAISTO PRODUKTAI - SŪRIS

Anglijos ir Italijos mokslininkų komanda teigia suradusi išeitį nemigos kamuojamiems žmonėms. Vietoj migdomųjų piliulių jie siūlo vakarienei suvalgyti gabalėlį sūrio

PRANAŠIŠKI SAPNAI - KAS TAI?

Paprastai sapnai yra nenuoseklūs, absurdiški, kupini keisčiausių permainų, šuolių nuo gaidžio prie asilo ir t.t. Tuo tarpu pranašiški sapnai visuomet būna labai konkretūs


 

KO TIKĖTIS IŠ NAUJOS PAŽINTIES PAGAL ZODIAKĄ?

Ko tikėtis iš naujos pažinties? ilgalaikio romano, didelės draugystės, o gal tik draugiško pašnekesio? Tad, jei neturite bičiulės-būrėjos, dirstelkite čia, gal ir ką įdom

LIAUDIŠKOS PRIEMONĖS NUO NEMIGOS

Miego sutrikimams gydyti tinka kai kurie žoliniai (melisos, mėtos, ramunėlės, sukatžolės, jonažolės (pastaroji gydo ir depresiją), valerijono, apynių, krapų) preparatai..


 

2oo5 - 2023 © www.sapnai.net