Rodyklė  Kodėl sapnuojame košmariškus sapnus?


        Pasirodo, košmarai gali ne tik sutrigdyti miegą, bet tokie sapnai turi įtakos ir centrinės nervų sistemos veiklai bei gali pastebimai pabloginti ne tik savijautą, bet ir sveikatą.

        Susapnavę košmariškus sapnus, mes dažniausiai prabundame, todėl ir prabudę toliau jaučiame tuos nemalonius pajūčius, baimę ir siaubą bei šiuos sapnus ilgai prisimename net ir su visomis smulkmenomis.

        Teigiama, jog košmarus sapnuoja dažniausiai maži vaikai, tačiau ir suaugusiems tokie sapnai nėra retenybė. Taigi, kokios priežastys - kodėl mes sapnuojame košmariškus sapnus?


    Taškas  Nerimas ir stresas. Stresą dažniausiai sukelia sunkūs gyvenimo įvykiai ir jie gali ne tik sutikdyti miegą, bet ir sukelti košmariškus sapnus.
        Naktinių košmarų priežastimi gali tapti patirta chirurginė operacija ar sunki liga, artimo žmogaus netektis ar patirtos prievartos sukeltas stresas.
        Neje, ne visus košmarus sukelia potrauminis sindromas. Neretai streso, o tuo pačiu ir košmarų priežastis gali būti ir kiti dirgikliai, pvz., darbas, nerimas dėl finansinės gerovės, dideli pokyčiai gyvenime (persikraustumas į naują gyvenamąją vietą ar skyrybos).


    Taškas  Aštrus maistas - JAV buvo atliktas ekspermentas, kurio metu dalis žmonių ir toliau valgė įprasto maisto, o kita dalis žmonių kelias dienas valgė žymiai aštresnio maisto. Ekspermento dalyviai pažymėjo, jog valgę tik aštraus maisto žymiai dažniau prabusdavo naltimis, jausdavo nerimo jausmą, todėl ryte skųsdavosi gerai neišsimiegoję ir pavargę.
        Pasak mokslininkų, aštrus maistas didina kūno temperatūrą ir sutrikdo normalų miegą. Jei sočiai valgysite prieš pat miegą, Jūsų organizme medžiagų apykaitos ir metabolizmo procesai taip pat pagreitės, aktyvesnė taps galvos smegenų veikla, sukelianti nakties košmarus.


    Taškas  Riebus maistas. Kai kurie mokslininkai tvirtina, jog kuo daugiau dieną suvalgysite riebaus maisto, tuo neramesnis bus Jūsų miegas.
        Nustatyta, kad sveiko maisto šalininkai miega žymiai ramiau nei greitojo maisto mėgėjai, kurie žymiai dažniau sapnuoja košmarus. Pasak mokslininkų, kai kurie maisto produktai išties gali pastebimai pabloginti miegą.


    Taškas  Alkoholis. Nepaisant to, kad nedideli alkoholio kiekiai sukelia mieguistumą, toks poveikis greitai pranykstqa, o alkoholio išgėręs žmogus neretai prabunda naktį. Nakties košmarus gali sukelti gausūs alkoholio kiekiai ir pagirių sindromas.


    Taškas  Vaistai. Kai kurie vaistai, pvz., antidepresantai, barbitūratai ir narkotinės medžiagos gali pasižymėti nemaloniu šalutiniu poveikiu ir sukelti nakties košmarus. Beje, naktimis košmarus gali sukelti ir kai kurie skausmus malšinantys vaistai. Tad, naudojant kažkokius vaistus ir pradėjus sapnuoti košmarus - pasikonsultuokite su savo gydytoju, gal tai ženklas, kad tie vaistai jums netinka ir derėtų pakeisti kitais...


    Taškas  Ligos. Nakties košmarus dažniausiai sukelia tos ligos, kuriomis sergant pakyla aukšta kūno temperatūra (peršalimo ligos, gripas).







TALENTAS PAGAL ZODIAKO ŽENKLĄ

Kiekvienas žmogutis yra apdovanotas gabumais ar kažkokiais talentais. Taigi, sužinokite, ką Jums padovanoja žvaigždės gimimo dieną :)

MOBILAUS TELEFONO POVEIKIS SVEIKATAI

Ar daro įtaką miegui mobilusis telefonas? o gal tiesiog, mes nemokam atsipalaiduoti ir visus dienos rūpesčius dažniausiai nešamės į lovą... bet, kaip bebūtų, yra tokių nu


 

JŪSŲ PASIŪLYMAI PUSRYČIAMS :)

Vaida rašo:"Aš dažnai pusryčiams valgau dribsnius "Fitness" su pienu, jų suvalgiusi ryte jaučiuosi žvali ir nejaučiu mieguistumo. Kartais užsimanau sumuštinio su dešra

KODĖL SAPNUOJAME KOŠMARIŠKUS SAPNUS?

Pasirodo, košmarai gali ne tik sutrikdyti miegą, bet tokie sapnai turi įtakos ir centrinės nervų sistemos veiklai bei gali pastebimai pabloginti ne tik savijautą, bet ir


 

MIEGO TRUKMĖ VAIKAMS?

Vaikas turi miegoti tiek, kad jaustųsi gerai pailsėjęs ir miegas jam teiktų neabejotiną naudą sveikatai. Žinoma, vaikas labai greitai gali įprasti miegoti trumpiau ar...

MIEGAMASIS IR VEIDRODŽIAI

Manoma, kad miegamajame veidrodžiui ne vieta! Kodėl? Naktį mes miegame, o miego metu kartais išskiriame neigiamą energiją, atsipalaiduodami nuo streso ir per dieną..


 

2oo5 - 2024 © www.sapnai.net