Rodyklė  Įdomybės - skaitiniai Spalvų harmonija ir disharmonija


        Spalvų įvairovė ne tik leidžia atrasti naujų spalvų, bet ir sukurti harmoniją bei suderinti kontrastus. Tačiau kaip tai padaryti, žino ne visi. Iš tikrųjų tai labai paprasta, reikia tik žinoti kelias taisykles.

        Spalvų juostoje greta esančios spalvos vadinamos harmoningomis. Tačiau tokiomis spalvomis išdažytos patalpos dažnai būna nuobodžios ir monotoniškos. Geriausia naudoti harmoningas spalvas su nedideliais kontrastingos spalvos deriniais. Taip nebus nuobodu ir patalpa atrodys gyvesnė. Kita vertus, nederėtų rinktis labai toli viena nuo kitos esančių spalvų. Patalpa bus per daug marga, greičiau pavargs akys.

        Geriausia pasirinkus spalvas jas palyginti.


        Visi spalvų deriniai skirstomi į keturias grupes:

        Vieno atspalvio deriniai. Tai spalvos, kurios viena nuo kitos skiriasi šviesumu ar tamsumu. Tai tos pačios spalvos tonas. Jas suderinti nesunku. Tokios spalvos harmoningai dera, kad ir kokius tonus pasirinktumėte. Pavyzdžiui, balta, šviesiai mėlyna, mėlyna ir tamsiai mėlyna.

        Toks harmoningas derinys tinkamiausias būtų iš trijų, keturių spalvų - patalpa atrodys efektingai ir įspūdingiau nei vienspalvė.

        Giminingos spalvos. Tai tos spalvos, kurios įeina į vieną spalvų spektro ketvirtadalį ir kurios yra greta. Jos pasižymi tuo, kad turi vieną dominuojančią spalvą, pavyzdžiui, geltona, geltonai žalia ir t.t.

        Skiriamos keturios giminingų spalvų grupės: geltonai raudona, raudonai mėlyna, mėlynai žalia ir žaliai geltona. Jos harmoningai dera tarpusavyje, raminančiai veikia žmogų. Giminingos spalvos minkštesnės. Jos ypač ramina, kai parenkamos artimos viena kitai ir jų atspalviai labai artimi.

        Giminingai kontrastingos spalvos. Tokios spalvos jungia du priešingus spalvų spektro ketvirčius. Jas sudaro viena bendra spalva ir dvi jungiančiosios. Pavyzdžiui, geltona su raudona (geltonis) ir raudona su mėlyna (violetinė).

        Skiriamos keturios giminingai kontrastingų spalvų grupės: geltonai raudona ir geltonai žalia, raudonai mėlyna ir žaliai mėlyna, raudonai geltona ir raudonai mėlyna, geltonai žalia ir žaliai mėlyna. Jos tarpusavyje labai dera, jei surandama bendra spalva, pavyzdžiui, raudoną ir žalią spalvą turinčių gelsvos arba melsvos yra vienodas atspalvis. Vis dėl to giminingai kontrastingos spalvos gali atrodyti griežčiau nei giminingos.

        Kontrastingos spalvos. Tai tokios spalvos, kurios yra priešingose spalvų spektro pusėse ir nedera tarpusavyje. Kuo labiau spalvos skiriasi atspalviu ir tonu, tuo mažiau jos dera viena su kita.

        Toks spalvų derinimas labai nemalonus akims. Bet yra keletas variantų, kurie nedirgina akių. Tokie deriniai dažnai sutinkami ir gamtoje, pavyzdžiui, raudona ir žalia, violetinė ir geltona.

        Spalvos derinamos ir derinant šiltus bei šaltus tonus, taip pat tarpusavyje derinant spalvas bei atspalvius. Pavyzdžiui, galima ryškią spalvą galima šiek tiek „nugesinti" pilka ar juoda spalva arba pablausinti ją balta spalva.

        Dabar, kai žinote visas spalvų derinimo taisykles, galite pagyvinti savo kambarius, biurus.


KUR STATYTI LOVĄ? PAGAL FENG SHUI

Jei miegamojo plotas leidžia, reikia pasirinkti tinkamą lovos kryptį. Idealiai tai padaryti gali tik radiostezininkas. Tačiau, fengšui rekomenduoja: jei gimėte vasarą

KAIP, PRIE KO DERINTI PATALYNĘ?

Paprastai, patalynė derinama prie miegamojo interjero, nors tai nėra kažkokia taisyklė. Puikiai atrodys, bet kokio interjero kambaryje pavyzdžiui: stambiai juostuota..


 

NEMIGA - KAS TAI?

Dažniausiai pasitaiko trys pagrindinės miego problemos: nemiga (kai žmogus būdraudamas negali išsimiegoti); nuolatinis mieguistumas dieną; miego anomalijos (vaikščiojimas

CHARAKTERIO YPATUMAI - KĄ IŠDUODA EISENA?

Yra išskiriama, keli pagrindiniai eisenos tipai. Patyrinėkite! Tikrai, verta į savo eiseną pasigilinti ir kritiškai įvertinti... Gal, pažinę save, panorėsite šį tą keisti


 

KAIP ATSIKRATYTI BLOGOS NUOTAIKOS

kaip norėtųsi visada būti gerai nusiteikusiam. Tačiau, pasirodo, kartais "surūgsta" net didžiausi optimistai. Tad, siūlau dirstelti, ką tokiu atveju siūlo žvaigždės, kaip

SUŽINOK - SAVO TOTEMĄ?

Sakoma, jog kiekvienas žmogus turi gyvūną pagalbininką - totemą. Per toteminį gyvūną, kuris padeda atskleisti visa, kas geriausia yra Jūsų charakteryje bei ypač sustiprin


 

2oo5 - 2021 © www.sapnai.net