Rodyklė  Įdomybės - skaitiniai. Kaip miega gyvūnai?


        Miegas ir sapnai yra neatskiriami dalykėliai, ir viens be kito niekaip... Net ir nežinau ar gyvūnai sapnuoja... Rašo, kad sapnuoja. Bet šįsyk, šiek tiek tik apie miegą. Tad, ko gero nėra pasaulyje gyvūno, kuris galėtų visą gyvenimą nemiegoti, nors kai kurie gyvūnai, pagal mokslininkus labai jau mažai miega.

        Daugelis bičių avilyje, užsiėmusios savo darbu, triūsia visą naktį. Bet, tur būt, todėl jos ir gyvena tik keletą savaičių. Mokslininkai ištyrė "nemigos" pagautų bičių smegenis. Jų ląstelėse buvo aiškūs pervargimo pėdsakai. Smegenys buvo senos, nors bitės - jaunos.

        Miegas pirmiausia atstato pavargusios nervų sistemos jėgas. Deja nuo nemigos gyvūnai greičiau žūsta, negu nuo bado. Pvz., jei šuniui neleisime miegoti, jis nustips per penkias dienas.

        Kai kurie šikšnosparniai, oposumai, strebliniai barsukai, norėdami užmigti greičiau, prieš užmigdami užsikemša ausis, sulenkia ir susuka savo ausis kriaukle...
...:: Gyvūnų pasaulis - vilkas ::...


        Gyvūnijos pasaulyje bene giliausiai miega Indijoje gyvenantis lokys. Jis miega ant žemės ir taip giliai, kad nei šakų braškėjimas, nei garsi kalba jo neišbudina. Medžiotojai dažnai tiesiog užmina ant miegančio žvėries. Tuomet jis pašoka ir ima mušti užmynusįjį letenomis.

        Žirafa miega, gulėdama ant pilvo, kūną išlenkusi puslankiu į šalį. Pasirodo žirafų kaklas, nors ir atrodo griozdiškas, bet puikiai susilenkia. Jį išlenkusi lanku, žirafa galvą pasuka atgal ir padeda ją ant strėnų. Jaunos žirafos snukį įremia į strėnas, o senos - į žemę už jų. Bet ne visos žirafos taip miega. Kai kurios tiesiog kaklą ištiesia tiesiai į dangų, kaip bokštą, ir taip užmiega. Ypatinga kaklo kaulų ir raumenų sandara leidžia joms jį laikyti virš savęs, be įtempimo.

        Gorilos, šimpanzės, orangutangai, negailėdami jėgų, kas vakarą pasiruošia sau patogų guolį iš lapų ir šakelių.

        Afrikos Gvinėjos babuinai miega tupėdami ant viršutinių medžių šakų.

        Drambliai mėgsta priegalvius. Būdami laisvėje, jie deda galvas ant krūmų taip pat, net ir ant termitų skruzdėlynų, o nelaisvėje straubliais pasidirba priegalvius, sušluodami į krūvą šakeles bei šiaudus. Beto, drambliai gali miegoti ir stovint.

        Zebrai dažnai miega poromis, kad stovėdami greta vienas kito galėtų pailsinti galvas.

        Arkliai miega atsipalaidavę gulėdami ant žemės, viena priekinė koja šiek tiek prilenkta, likusios ištiestos. Stovint arkliai ti snaudžia.

        Šikšnosparniai miega žemyn galva.

        Begemotų priegalviai - jų storuliai maži begemotukai. O lapių priegalviai - puriosios uodegos. Paukščiams jų pluksnos atstoja ir patalus ir antklodes. Susirietę į kamuoliukus, paukščiai pakiša galvas po sparnais ir taip miega. "Po spranais" - taip tik sakoma, iš tikrųjų jie po sparnais pakiša ne galvas, o tik snapus - ir ne po sparnais, o į peties pluksnas.

        Bet garnys, kurio ilgas kaklas paukščiui suteikia nemaža rūpesčių, įkiša snapą ne iš viršaus, o į sparno priešakę, ties sparno sulenkimu.

        strausas, turėdamas itin ilgą kaklą, arba pakelia galvą aukštai į viršų, arba ištiesia ją priešais save ant žemės.

        Pelikanas "gudruolis" savo griozdiško snapo su maišeliu netgi nebando pakišti  "po sparnu". Jis tiesiog galvą pasuka 180 laipsnių kampu atgal ir patogiausiai pasideda ją sau ant nugaros.

        O gandrai, balandžai, einiai, leliai prieš miegą paprastai įtraukiagalvą tarp pečių.

        Migruojantys paukščiai snūstelėja skrisdami, sparnuočiai yra prisitaikę atkurti jėgas ore. Mokslininkai nustatė, kad baltagurkliai čiurliai gali skristi be sustojimo net 200 dienų.

        Delfinų miega tik viena jų smegenų dalis. Taip gyvūnai nepaskęsta ir saugosi ryklių. Anot mokslininkų, kai viena delfinų smegenų dalis miega, kita - būdrauja, paskui jos keičiasi.

        Niekas vandenyje, turbūt, nemiega įdomiau, kaip ruoniai.  Jie miega dvejopai. Arba tiesiog guli, išplaukia į paviršių, taip, kad  tik nugaros viršus kyšo virš bangų. Kartkartėmis iš lėto pakyla galva, ruonis keletą kartų įkvepia, ir galva vėl nusvyra žemyn, po vandeniu. Antrasis būdas ypač orginalus: užmigdamas ruonis iš lėto leidžiasi į dugną (galva į viršų, o uodega žemyn). Palietęs jį, ten pamiega ~penketą minučių, paskui taip pat iš lėto kyla aukštyn. Kai tik jo šnervės išlenda į vandens paviršių, jis dešimtį kartų įkvepia ir vėl panyra į gilumą. Taip ir miega, nuolat išplaukdamas pakvėpuoti ir vėl panirdamas į vandenį.

        Jūros liūtai  miega visiškai kitaip, panašiai kaip žmogus. Jie nejudėdami guli vandenyje ant nugaros. Priešakinius ir užpakalinius plaukmenis ir snukio galą gyvūnai pakelia virš vandens. Ir snūduriuodami, instinktyviai vikriai jais balansuodami, jie neskęsta...

        Jūrinės ūdros snausdamos plūduriuoja vandenyje. Kartais netgi susikimba kelioa letenėlėmis, kad miegančių nenuneštų vandens srovė. Tokias grupes gali sudaryti šimtai besiilsinčių ūdrų.

        Aštuonkojams miegant, paprastai budi du jų apatiniai čiuptuvai – giliai įmigęs moliuskas ištempia juos į šalis, šie čiuptuvai retkarčiais pakyla į viršų ir lėtai suka ratus virš šeimininko, tarsi radaro antenos. Pats aštuonkojis tuo metu aplinkui nieko nemato ir negirdi, bet vos vanduo suraibuliuoja ar čiuptuvai ką nors paliečia – gyvūnas tučtuojau pašoka.







TĖVAI PAGAL ZODIAKO ŽENKLĄ

Neturit vaikų? Bet gal planuojate jų turėti? Taigi, sužinokite, kokie būsite tėveliai pagal žvaigždes.. gal ką ir netikėto sužinosit :)

VAKARIENĖ - KADA, KIEK IR KĄ?

Patarimas - nevalgyti vėliau 18 valandos vakaro yra teisingas, jei einate miegoti 20-21 valandą. Teisingesnis būtų patarimas, vakarienę valgyti likus iki miego 2-3 val..


 

KUO UŽSIKLOTI? ANTKLODĖS

Paprastai miegame po antklodėmis, tačiau ar žinote kokios jos turėtų būti? Žinoma, pasirinkimas turi priklausyti nuo miegamojo temperatūros naktį. Tai priklauso

PATARIMAI - KAIP GERAI IŠSIMIEGOTI? - PATALYNĖ

Ar gerai išsimiegosite?.. priklauso ne tik nuo lovos ar čiužinio, bet ir nuo geros patalynės, todėl visuomet naudingiau įsigyti kokybišką, švelnią odai bei aišku reikiamų


 

KĄ REIŠKIA SPALVOS MŪSŲ SAPNUOSE?

Pradžioje reikėtų pasvarstyti ką primena susapnuota spalva? pagalvoti kokias asociacijas sukelia? gal ką nors tiesiog reiškia jūsų gyvenime? Pvz.: primena apie tam tikrą

APLINKOS POVEIKIS MIEGUI

Juo daugiau žmogus miega, juo lengviau triukšmas pertraukia miegą, nes ilgėjant miego laikui, - prabudimo slenkstis mažėja. Vaikai yra mažiau jautrūs negu suaugusieji..


 

2oo5 - 2024 © www.sapnai.net