Rodyklė  Pasaulio rekordai apie miegą, sapnus ir pan. temas


             Taškas  Didžiausia pasaulio lova. Didžiausia pasaulio lova stovi Šveicarijoje. Jos dydis - 86 kvadratiniai metrai. Lovą gaminusi firma patvirtino, kad šis rekordas įtrauktas į Gineso rekordų knygą. Lova yra 11.5 metro ilgio ir 7.5 metro pločio, sveria 3.5 tonos, ji sutvirtinta 1 tūkst. 150 varžtų. Baldžiai lovą rekordininkę per šešias savaites pagamino firmos 15-ojo jubiliejaus proga. Lovos gamyba atsiėjo 25 tūkst. frankų (16 tūkst. eurų). Milžinišką lovą galima išsinuomoti už 1 tūkst. 500 frankų parai.

    Taškas  Ilgiausias letargo miego atvejis. Paties ilgiausio letargo miego (tai būsena, kai žmogaus gyvybinės funkcijos yra sustojusios, bet smegenys veikia, lyg jis miegotų) atvejis užregistruotas Gineso rekordų knygoje: 1954 m. Mogilovo kaimo gyventoja Nadežda Lebedina po ginčo su vyru užmigo ir atsibudo tik 1974 m. Gydytojai nustatė, kad ji atsibudo visiškai sveika.

    Taškas  Nemiegojimo rekordas. Šiuo metu nemiegojimo rekordų Gineso knyga nebefiksuoja – tai pernelyg pavojinga žmogaus sveikatai ir net gyvybei. Gineso rekordų knygoje paskutinis įrašas apie nemiegojimą rekordą – tai 11 Randy Gardnerio bemiegių parų.
        1965 metais, tada dar tik 18-metis Randy išbuvo nemiegojęs 264 valandas – beveik 11 dienų. Šį eksperimentą su savo kūnų vaikinas darė mokyklos projektui!
        Paskutinėmis nemiegojimo dienomis jis visai nebekoncentravo dėmesio, stokojo suvokimo ir motyvacijos, tačiau po kelių parų viskas vėl stojo į senas vėžes ir vaikinas po tokio eksperimento nepatyrė jokios žalos.
        Jam labai pasisekė, nes, pavyzdžiui, kai 1959 metais įžymus tų laikų Amerikos pramogų verslo atstovas Tripas ryžosi tokiam pat pavojingam eksperimentui – išbuvęs be miego penkias paras, ir žvilgtelėjęs į savo kostiumą, jis pamatė ant jo gausybę gyvačių. Iš stalčiaus pamatė pliūptelėjusią liepsną. Štai tada Tripas suprato, kad jau laikas baigti savo eksperimentą. Nors po kelių parų vyro sveikata normalizavosi, kelis mėnesius jį dar kamavo depresija.

    Taškas  Ilgiausia koma. Elaine Esposito komoje išbuvo 37 metus. Komoje gulėjo nuo 6 metų. Iš komos ji taip ir nepabudo. Dėl ilgo miego ji buvo praminta miegančiaja gražuole.







KUR STATYTI LOVĄ? PAGAL FENG SHUI

Jei miegamojo plotas leidžia, reikia pasirinkti tinkamą lovos kryptį. Idealiai tai padaryti gali tik radiostezininkas. Tačiau, fengšui rekomenduoja: jei gimėte vasarą

MIEGAMASIS IR VEIDRODŽIAI

Manoma, kad miegamajame veidrodžiui ne vieta! Kodėl? Naktį mes miegame, o miego metu kartais išskiriame neigiamą energiją, atsipalaiduodami nuo streso ir per dieną..


 

ĮDOMYBĖS - SAPNŲ, MIEGO DIEVAI, DEIVĖS

Fantasas - Jo sritis buvo fantazijos, netikroviški sapnai. Fantasas kaip ir jo brolis Fobertonas įgaudavo įvairių gyvūnų ir padarų formas, tik Fantaso įgautos formos nebu

VALGYMO ĮPROČIAI PAGAL ZODIAKO ŽENKLĄ

Žvaigždės gali patarti net ką valgyti, kaip maitintis teisingai, pagal savo zodiako ženklą... O kaip žinot kur suderinamus, ten ir gera nuotaika. Taigi, valgymo įpročiai!


 

APLINKOS POVEIKIS MIEGUI

Juo daugiau žmogus miega, juo lengviau triukšmas pertraukia miegą, nes ilgėjant miego laikui, - prabudimo slenkstis mažėja. Vaikai yra mažiau jautrūs negu suaugusieji..

KODĖL SAPNUOJAME KOŠMARIŠKUS SAPNUS?

Pasirodo, košmarai gali ne tik sutrikdyti miegą, bet tokie sapnai turi įtakos ir centrinės nervų sistemos veiklai bei gali pastebimai pabloginti ne tik savijautą, bet ir


 

2oo5 - 2024 © www.sapnai.net