Rodyklė  Čiužinys


        Žinoma, kaip jau rašiau, daugumą žmonių visgi, varžo tai, ką jie turi - maži butai. Tačiau visi išlankstomi baldai skirti miegoti ne nuolat, o tik retkarčiais. Kai nežinome, kodėl esame suirzę, kodėl mums skauda galvą, o į darbo pabaigą, ar tiesiog į dienos pabaigą nebeužtenka jėgų, pagalvokime - ant ko mes miegame?

        Miegamojo lovą sudaro dvi dalys - lovos rėmas, t.y estetiškoji dalis, ir čiužinys, t.y patogumas. Būtent svarbesnis, šiuo atveju yra čiužinys. Medikai sako, kad pilnavertis poilsis yra toks, kai miegant stuburas yra ištiestas, o ne sulinkęs. Čiužinys paprastai įlinksta nuo žmogaus kūno svorio, stuburas - taip pat. Tai ypač pavojinga paaugliams, kurie dar auga. Jei miegosite ant grindų - stuburas neišlinks. :))) Osteochondrozė ir tai, ką liaudyje vadiname radikulitu - tai ligos, kurios gali kamuoti, kai mūsų kūno pagrindinė ašis - stuburas, nepailsi metų metus. Dėmesio, vyrai! Medikai sako: sveikas stuburas - jūsų potencijos garantas.

        Beto, lovos čiužinys turi būti vienalytis. Jokiu būdu nenaudokite tokių čiužinių, kurie susideda iš dviejų dalių. Specialistų nuomone, tai viena iš priežasčių, kodėl poros pykstasi. Dviejų dalių čiužiniai simbolizuoja skyrybas ar tiesiog miegančių žmonių atsiribojimą. Tokiu atveju geriau miegti atkiruose kambariuose, o ne ant atskirų čiužinių.

Čiužiniai gaminami įvairiausi:

    Taškas  Spyruokliniai - kuo geresnis čiužinys, tuo daugiau jame spyruoklių, kurios gali būti išdėstytos ir keliais sluoksniais - šiuo kriterijumi vadovaudamiesi, galite neklysdami pasirinkti tinkama čiužinį. Kuo daugiau spyruoklių, tuo lengviau čiužinys prisitaiko prie žmogaus kūno formų. Aukščiausios klasės čiužiniuose, net kiekviena spyruoklė įvelkama į specialų maišelį, toks čiužinys, sako negirgžda :)
    Taškas  Poroloniniai.
    Taškas  Lateksiniai.
    Taškas  Kombinuoti spyruokliniai - lateksiniai.
    Taškas  Dvipusiai su kietesne ir minkštesne puse.
    Taškas  Čiužiniai alergiškiems žmonėms - jiems naudojama natūralios medžiagos.
    Taškas  Vandens čiužiniai. Žinoma gulėti ant vandens čiužinių labai patogu, jei tik neerzina vandens gurguliavimas, atsirandantis verčiantis ant kito šono. Vandens čiužiniai tamprūs, todėl stuburui nekenkia. Nepatogumas kitas – tokie čiužiniai ypač sunkūs. Be to, kelia labai daug pagundų vaikams – padūkti, pašokinėti.
    Taškas  Masažiniai čiužiniai. Kuris, nuspaudus pultelyje mygtuką, vibruoja. Sako, ant masažinės lovos ypač smagu mylėtis :)

        Ir tai turbūt dar neviskas, yra ir įvairesnių, bet aš tik apie tokius esu girdėjus :). Tad jei norit papildyt - visad prašom, mielai papildysiu...

        Deja, labai gerai išsimiegoti galima tik ant naujo čiužinio. Geros kokybės pvz.: spyruokliniams čiužiniams suteikiama 10 metų garantija. O va vandens čiužiniai sako gerokai pranašesni už spyruoklinius, jiems suteikiama net iki 20 metų garantija.


   Rodyklė  Kaip sužinoti ar čiužinys tinkamas jūsų kūnui?


        Atsimenu, kai su tėvais, ieškojusiais miegamojo baldų, važinėjomės ir mes su broliu. Tada, tiesa sakant, man visai nebuvo keista, kai daugiausia dėmesio skiriama ne lovai. Tėvus labiau domino spintos dydis ir patogumas (ji buvo varstoma, apžiūrima, tuksenama, matuojama ir dar visaip kitaip tyrinėjama), tuo tarpu toji baldų dalis, būtent lova, kurioje bus miegama (ir ne tik :) ), susilaukė gerokai mažiau dėmesio. Kiek atsimenu, tik mes su broliu praktiškai ją išbandėm, ir tiesa sakant tuomet, buvom aprėkti... tėvų. Nors iš tikrųjų, perkant reikėtų joje ir pagulėt. Paprastai naujoje lovoje reikia pagulėti bent dešimt minučių, kad jūsų kūnas ir pojūčiai jums pasakytų, tinka lova ar ne. Be to, išmėginant lovą rekomenduojama ant jos pagulėti būtent ta poza, kuria paprastai užmiegate. Bet ar kur nors matėte, kad pirkėjas baldų parduotuvėje atsigulęs ant lovos, palaimingai ir nusnūstų penketą ar dešimtį minučių, saugomas budrių ir supratingų pardavėjų? :) Aišku, kai jis keltųsi, žioplių minia žvelgtų jam į akis su neslepiama ironija ir pasmerkimu. O iš tikrųjų jis elgtųsi teisingai ir išsirinktų lovą, kuri ne tik puoštų butą, tačiau suteiktų ir taip trokštamą poilsį.
  • Taigi, kaip patikrinti?
        Atsigulkite ant čiužinio ir pakiškite savo ranką po juosmeniu. Jei ten ji lenda lengvai - čiužinys per kietas, jei sunkiai - per minkštas. Beje, ant patogaus čiužinio turi būti lengva apsiversti. Per trumpas ir per siauras čiužinys yra nepatogus. Jis turėtų būti 10-15 cm. ilgesnis už aukščiausią ant jo miegantį žmogų. Lova turėtų būti pakankamai plati: dvigulė bent jau 135 cm., o viengulė - 90 cm. pločio. T.y. kad sunėrus po galva rankas, alkūnės jokiu būdu neišlįstų už lovos kraštų.

        Vertėtų prisiminti: žmonės, miegantys ant šono, lovoje užima daugiau vietos nei tie, kurie miega ant pilvo ar nugaros. Tad renkantis, prisiminkit kaip dažniausiai mėgstat miegot :)







KAIP, PRIE KO DERINTI PATALYNĘ?

Paprastai, patalynė derinama prie miegamojo interjero, nors tai nėra kažkokia taisyklė. Puikiai atrodys, bet kokio interjero kambaryje pavyzdžiui: stambiai juostuota..

CHARAKTERIO YPATUMAI - KĄ IŠDUODA EISENA?

Yra išskiriama, keli pagrindiniai eisenos tipai. Patyrinėkite! Tikrai, verta į savo eiseną pasigilinti ir kritiškai įvertinti... Gal, pažinę save, panorėsite šį tą keisti


 

TALENTAS PAGAL ZODIAKO ŽENKLĄ

Kiekvienas žmogutis yra apdovanotas gabumais ar kažkokiais talentais. Taigi, sužinokite, ką Jums padovanoja žvaigždės gimimo dieną :)

PATARIMAI - KAIP GERAI IŠSIMIEGOTI? - LOVA

Prasto miego priežastis – gali būti netinkamai pasirinkti patalai bei lova. Prakaitavimas, nepatogiai nuspaustas sprandas, negalėjimas ilgai užmigti, nes nesušyla kūnas


 

VAIKŲ MIEGAMASIS

Apskritai, įrengiant kambarį priešmokyklinio amžiaus vaikui, visų pirma reikia pagalvoti apie saugumą. Jeigu jūsų vaikas dar nevaikšto, tai būtų geriausia patiems..

PATARIMAI DIENOS PRADŽIAI :)

Jei visgi, mankštintis ryte labai tingisi - pasirąžykite. Yra manoma, kad jei pasirąžysite 5 minutes, Jūsų organizmas bus pasiruošęs dienos pradžiai. Atpalaiduokite kojų


 

2oo5 - 2024 © www.sapnai.net