Rodyklė  Įdomybės - skaitiniai Kuo vadovaujantis išrinkti vardą vaikui?


        Esama labai įvairių būdų, beto, kiekvieni tėvai renka savaip. Tai atsakingas darbas, mat suteikdami vaikui vardą kartu dovanojate jam ir savotišką „vizitinę kortelę“ visam gyvenimui. Taigi, kelios idėjos kaip išsirinkti vaikui vardą?.


        Vardas ir numerologija - senovėje itin populiarus buvęs numerologijos mokslas dabar ir vėl atgimsta su nauja jėga. Jis plačiai įsigali ir vardų pasaulyje, nes kiekvienas vardas turi atitinkamą savo skaitmeninę išraišką. Ir jei niekaip neapsiprendžiat kokį iš kelių vardų išsirinkti? Pasidomėkite šių vardų skaitmenine išraiška – galbūt tai padės jums apsispręsti teisingai :)


        Psicholingvistinė reikšmė - jei netingėsite pasidomėti tokiais naujais mokslais, kaip psicholingvistika ir fonosemantika, renkant vardą turėsite patikimesnių gairių. Kokie garsai, skiemenys skamba moteriškai? O kokie – vyriškai? Kokie garsų junginiai lemia švelnų skambesį, o kurie sukuria galingą energijos užtaisą? Esama netgi specialių kompiuterinių programų, galinčių parinkti vardus pagal jūsų pateiktą apibūdinimą. Nors, be abejo, su „roboto“ sprendimu kartais galima ir nesutikti, vis dėlto jūsų pasirinkimo galimybės taps gausesnės.


        Žodyno metodas - tai vienas populiariausių metodų, kurį naudoja tėvai rinkdami vardą. Pasiimate vardų žodyną ir pervertusi išrenkate 10 patikusių vardų. Tą patį padaro kūdikio tėtis. Tada apsikeičiate sąrašais ir išbraukiate jums visiškai nepriimtinus variantus. Iš likusiųjų sudarote naują sąrašą, kurį galite išdalinti kitiems namiškiams – vyresniems vaikams, seneliams, gal net šeimos draugams. Paprašykite jų balais įvertinti visus vardus. Tada susumuokite balus ir pamatysite, koks vardas visiems atrodo maloniausias. Tai ne tik įtrauks į vardo rinkimo procesą visą šeimą, bet ir padės jums išgirsti „nuomonę iš šalies“ – juk gali būti, kad jums ir vyrui itin patikęs vardas aplinkiniams yra labai nemalonus, o būtent su šia jų reakcija jūsų atžalai teks taikstytis visą gyvenimą!

        Žinau, net tokį atvejį, kaip buvo išrinktas vardas Urtė, vienai mergaitei :) Tai irgi savotiškas žodyno metodas. Tačiau tėvai niekaip negalėjo sutarti dėl galutinio vardo, buvo išsirinkę po vieną patinkantį vardą Urtė ir Ugnė. Kadangi jie labai panašūs, nė vienas nenorėjo nusileisti. Taigi, nutarė išrinkti būtent taip. Surašė ant atskiro popieriaus lapo, visų draugų, bei artimiausių giminių telefonus. Po to, tiesiog paėmė kortų kaladę ir išsitraukė po kortą, kurio korta didesnė, tas laimėjo teisę išrinkti telefono numerį. Taip pat jo pasirinktam vardui teko numeriukas - 1. Telefono numerį išsirinko irgi atsitiktiniu būdu: užsimerkė ir pieštuku bakstelėjo į lapą su užrašytais numeriais. Po to paskambino išrinktu telefono numeriu ir paklausė: kokį skaičių renkiesi 1 ar 2? Taigi, žmogus, o tas žmogus pasirodo buvau aš :)), net nežinodamas išrinko vaikui vardą. Tėvams tai, tiesiog buvo savotiška išeitis...


        Metų laikų metodas - mokslininkai tvirtina, kad metų laikas, kada gimė žmogus, vėliau turi gana daug reikšmės jo gyvenime.

    Taškas  Mažyliai, į pasaulį pasibeldę žiemą, dažniau būna ištvermingesni ir griežtesni, nei kitais metų laikais gimė jų bendraamžiai. Kad sušvelnintumėte aštrius jų charakterio kampus, galite duoti švelnų, skambų vardą.
    Taškas  „Pavasarinukai“ paprastai būna veržlūs, lankstūs ir linksmi. Kad palinkėtumėte jiems tapti atkaklesniais ir ištvermingesniais, duokite griežčiau skambantį vardą.
    Taškas  Vasaros vaikai aktyvūs ir atkaklūs, tad jiems nepakenks ramus, jų tempą tarsi sulėtinantis vardas.
    Taškas  Rudeninukai – tikri realistai, pasveriantys visus „už“ ir „prieš“, nemėgstantys rizikuoti. Suteikite savo atžalėlei žaismingą, linksmą vardą – ir jo gyvenimas praskaidrės.


        Vardo ir pavardės saskambis - išrinkote jums labiausiai patinkantį vardą? O ar pasitikrinote kaip jis skambės kartu su pavarde? Tiesiog, būtina ištarti keletą kartų garsiai vardą ir vaiko pavardę. Ar tikrai viskas gerai? Ar nerėžia ausies pernelyg daug vienodų garsų? O gal juokingai išsidėlioja, susirimuoja, susidubliuoja skiemenys? Ypač atsargiai rinkite vardą, jei vaiko pavardė turi aiškią reikšmę. Pavyzdžiui, jei Rytis Stulgaitis skamba neutraliai, tai Rytis Vakarinas jau norom nenorom kels šypseną. Nors šiuo atveju dauguma žmonių pasikliauja tiesiog savo skoniu, vis dėlto idealiu deriniu laikomi atvejai, kai prie ilgos pavardės priderinamas trumpas ir aiškus vardas, ir atvirkščiai – trumputei pavardei - skambus ilgesnis vardas.


        Egzotikos vilionės žinoma retas vardas suteiks išskirtinumo, beto, nereikės būtų viena iš 5 klasės Ievų. Tikėtina, kad retas vardas išties užgrūdins ir vaikoo charakterį, jis taps unikalus ir individualus, stebinantis visus savo netikėtais sprendimais, savitu mąstymu. Tačiau linkėdami visa ko geriausio vis dėlto apsvarstykite ir klausimą, ar retas vardas neprislėgs didžiuliu akmeniu vaikiškų pečių, ar neprivers visur jaustis nepritapėliu? Būtinai pasidomėkite, kokia šio vardo reikšmė, ar išvertus iš užsienio kalbos jis neskamba juokingai, gal net vulgariai? Ir nepamirškite apmąstyti, kaip tokį retą vardą trumpinsite jūs, vėliau – vaiko draugai, mylimieji? Jei trumpinys malonus ausiai – gal vardas bus visai patogus, tačiau jei ne tik vardas skamba keistai, bet dar ir jo trumpinys sunkiai ištariamas ar juokingas – pats metas paieškoti vardyne kitų variantų.


        Giminaičių garbei - vis dar manoma, kad pavadinti vaiką tėvo, senelio, dėdės vardu – tradiciška ir garbinga. Mergaitėms šiuo atžvilgiu pasisekė kiek labiau – jos rečiau vadinamos mamos, senelės vardais. Kodėl pasisekė? Ogi todėl, kad psichologai jau seniai pastebėjo, jog pavadinant vaiką artimo žmogaus vardu jam padaroma meškos paslauga – tiek jis pats, tiek kiti giminaičiai neišvengiamai jį nuolat lygins su „originalu“: kuo jis panašus į savo vyresnįjį bendravardį, kuo skiriasi? Tai – didžiulė atsakomybė ir krūvis pačiam vaikui, galintis pagimdyti daugybę nereikalingų kompleksų. Kiek švelnesnis variantas – kai giminaičio vardu pavadinamas kitos lyties vaikas, pvz. senelio Aleksandro garbei anūkė pavadinama Aleksandra. Kitos lyties vaikas jau savaime yra kitoks, turintis savą gyvenimo kelią, tad ir lyginimams vietos lieka mažiau.


CHARAKTERIO YPATUMAI - KĄ IŠDUODA EISENA?

Yra išskiriama, keli pagrindiniai eisenos tipai. Patyrinėkite! Tikrai, verta į savo eiseną pasigilinti ir kritiškai įvertinti... Gal, pažinę save, panorėsite šį tą keisti

KADA PILDOSI SAPNAI?

Ar sapnai gali perspėti apie tai, kas dar neįvyko? Arba ką nors išpranašauti? Matyt, gali, jei sapnų aiškinimo teorijos, bei sapnų reikšmės gyvuoja jau tūkstančius metų..


 

PIRMOJI PAGALVĖ

Jei mėgstate miegoti ant šono, geriau rinkitės kietą pagalvę, kuri bus atrama ir galvai, ir kaklui. Jei dažniausiai miegate ant nugaros, patogesnė bus vidutinio minkštumo

RENKAMĖS ARBATĄ PAGAL ZODIAKO ŽENKLĄ

Renkantis arbatą siūlau dirstelti.. ką pataria žvaigždės? - kokią rinktis arbatą, tiksliau kokių vaistažolių mišinius rekomenduoja žvaigždės, atskiriems zodiako ženklams


 

VILIOJIMAS - FLIRTO PASLAPTYS PAGAL ZODIAKĄ

Apskritai žmones perprasti dažnai būna sunku. Tačiau tai nereiškia, kad neįmanoma. Yra toks posakis: pažįstu kaip nuluptą... o ar tikrai? :) Taigi, o ką sako žvaigždės? k

TINKAMIAUSIA MIEGO POZA

Jeigu išsivysčiusi stuburo osteochondrozė arba dėl tam tikrų priežasčių užspaustas nervas, dėl ko vargina kojos skausmai, miegokite ant šono kiek sulenktomis kojomis


 

2oo5 - 2021 © www.sapnai.net