Rodyklė  Fiziognomika - skaitymas iš veido arba veido paslaptys


        "Žiūrėk, žiūrėk į veidrodį be saiko - kipšą pamatysi" - turbūt gal esat taip girdėję sakant. Ir mažai kam turbūt, topteli mintis kad ilgai žiūrima į veidrodį, vien tik tam, kad deramai susipažint su savim :))). Juk veidas - tiksli žmogaus charakteristika. Lūpų, akių forma, smakro išlinkimas - viskas kalba apie žmogaus charakterį - taip, pasirodo, tvirtina net trijų tūkstančių metų senumo kinų mokymas. Kinijoje neabejojama, kad iš veido galima sužinoti žmogaus būdą, sugebėjimus, net ir slaptus polinkius. Kinijoje ypač populiarus yra mokslas "Siang Mien" - išvertus jis reikštų "likimo skaitymą iš veido išraiškos". Dar Konfucijaus laikų išmintis skelbia: "Vaikas nieko negali padaryti savo veidui, o suaugęs už savo išvaizdą atsakingas pats". Intriguojantį asmenybės tyrinėjimą, kinų vadinamą "Siang Mien", europiečiai vadina fiziognomikos mokslu. Istorijos šaltiniai teigia, kad šiuo mokslu domėjosi ir Hipokratas bei  Aristotelis. Kiekvienas veidas turi savo istoriją, kurią galima perskaityti ir interpretuoti. Nors pasitaiko žmogučių, manančių, kad mūsų veidas yra vienintelis ir nepakartojamas, tačiau iš tiesų jis yra "nulipdytas" pagal tam tikras viso pasaulio žmonių veidams galiojančias taisykles. Pavyzdžiui, visų moterų ir daugumos vyrų veidai yra neplaukuotoje galvos dalyje... Tai, žinoma, fizionomikos "dvejetukininkų" pašmaikštavimas...  :)))

        Vienoj knygoj kažkada esu radus, kad yra toks mokslas, vadinamas morfopsichologija - tai mokslas, kuris skaito charakterį iš veido, o kartu apibendrina savo pastebėjimus, ieškodamas tiesos apie žmogų kaip visatos dalelytę. Šiuolaikinės morfopsichologijos kūrėju laikomas prancūzas daktaras Kormanas iš psichiatrinės ligoninės Nante. (ar čia tas pats, ar čia apie tą patį kalba eina - aš tiesa sakant, nežinau).

        Kai kurie žmonės turi įgimtą sugebėjimą greitai apibūdinti pagal veidą, kas mes esam, kokia mūsų emosinė būsena ir pan. Ko gero gal ir daugelis esat susidūrę su tuo, kai pavyzdžiui: būrėja gatvėje ar čigonė greitai ir beveik ne klaidingai apibūdina mūsų emocinę būseną, o dažnai atspėja net ir ligas, kuriomis mes sergame (apie tai skaitykit Ligos ir veidas). Pasirodo pagrindinis "sufleris - išdavikas" mūsų veidas.



   Rodyklė  Kūno kalba - kas tai?


        ... nieko nesat girdėję? Kai aš pirmą sykį išgirdau šį žodžių derinį, pirma mintis šovusi į galvą buvo, kad tai apie seksualumą ir pan. Bet taip buvo kai aš buvau mažesnė, ir kvailesnė... O dabar tikrai žinau, ką tai reiškia, ir kad tai labai įdomu. Tiesiog kartais įdomu yra stebėti žmones iš šono, tiksliau stebėti jų gestus konkrečioj situacijoj. Galima pastebėt, iš gestų kai žmonės meluoja, pyksta, nervinasi, jaudinasi ir pan. tik tereikia išmokti pastebėti aplinkinių žmonių judesius.

        Taigi, kūno kalba - neverbaliniai kūno signalai. XX amžiaus pabaigoje susiformavo nauja socialinių mokslų sritis, kurios tyrinėtojai, tiesiog vadinami - neverbalistai, arba žmonių elgsenos tyrinėtojai, besistengiantys perprasti žmonių tarpusavio bendravimo dėsningumus. Pradininku yra laikomas garsus aktorius Čarlis Čaplinas.

        Yra moksliškai įrodyta, kad bendravimo metu žodžiais (tekstu) perduodama vos apie 7% informacijos, 38% - vokalas (balso tonas, moduliacija, papildomi garsai), ir net 55% - neverbaliniais signalais - gestais, pozomis, tarpusavio padėties bei atstumų manipuliacijomis.

        Dauguma tyrinėtojų pritaria tam, kad žodžiais visų pirma perteikiama aktuali informacija, tuo tarpu gestais, judesiu išreiškiamos įvairios tarpusavio santykių peripetijos ir tik retkarčiais jie gali "pavaduoti" žodžius. Pvz.: moteris, pažiūrėjusi į vyrą "žudančiu žvigsniu", nė nepravėrus burnos perduoda jam labai aiškų pranešimą, kurį tik labai retas vyras nesuprastų.

        Žmogų, kuris sugeba skaityti neverbalinius kitų žmonių signalus ir juos lyginti su jų verbaliniais (žodžiais), tiesiog vadiname įžvalgiu. Turbūt dažnai girdite ir Jūs "...pakuždėjo nuojauta ar vidinis balsas, kad jis meluoja man.", o tai ne kas kita, kaip mokėjimas suprasti, jog žmogaus žodžiai ir jo neverbaliniai signalai vieni kitiems prieštarauja.

        Naudinga ne tik perprasti kitų žmonių kūno kalbą, bet ir išmokti pačiam siųsti teisingus ženklus. Be to, reikėtų nepamiršti, kad kūno kalbos moksle labai daug interpretacijos, dauguma ženklų, priklausomai nuo žmogaus ir situacijos, gali turėti skirtingas reikšmes. Taip pat, nesistenkite pernelyg akivaizdžiai susikoncentruoti į kito žmogaus kūno kalbą, nes jis gali tiesiog pasijusti nejaukiai... paklausyk ir to, ką jis nori pasakyti žodžiais.

        Atsiminkit: norint teisingai interpretuoti gestus, niekada neišskirkite vieno gesto, o vertinkite atsižvelgdami į kartu pasireiškiančių gestų visumą bei įvertindami aplinkybes.







SUŽINOK - SAVO TOTEMĄ?

Sakoma, jog kiekvienas žmogus turi gyvūną pagalbininką - totemą. Per toteminį gyvūną, kuris padeda atskleisti visa, kas geriausia yra Jūsų charakteryje bei ypač sustiprin

KAIP NAUDOTI PLAUKŲ SEGTUKUS IR KUODŲ SMEIGTUKUS PLONIEMS ARBA STORIEMS PLAUKAMS: IŠSAMUS GIDAS

Plaukų segtukai ir smeigtukai yra nuostabūs pagalbininkai kuriant šukuoseną ir namuose, ir salone. Jie sutvirtina plaukus ir gali tapti itin patraukliais šukuosenos ir vi


 

POLINKIS Į MAGIJĄ

Liaudies išmintis byloja "bijokim savo norų - jie pildosi" Bet, kaip bebūtų, siūlau pasiskaityti ką žvaigždės sako, apie jūsų polinkius į magiją :)

RENKAMĖS ARBATĄ PAGAL ZODIAKO ŽENKLĄ

Renkantis arbatą siūlau dirstelti.. ką pataria žvaigždės? - kokią rinktis arbatą, tiksliau kokių vaistažolių mišinius rekomenduoja žvaigždės, atskiriems zodiako ženklams


 

PATARIMAI - PRIEŠ PERKANT PATALYNĘ

Prieš perkant užvelkamąją patalynę, vertėtų atidžiai apžiūrėti siūles, geriausiai jos matyti vidinėje užvalkalų pusėje. Jeigu jos nelygios, matyti palaidų siūlų, nieko..

PROFESIONALUS GYDOMASIS MASAŽAS - KODĖL JIS YRA SVARBUS JŪSŲ SVEIKATAI?

Šiandien vis daugiau profesijų reikalauja dirbti sėdimą darbą. Tačiau yra ir tokių profesijų, kurios neapsieina be sunkios įrangos nešiojimo. Dėl visos šios veiklos mūsų


 

2oo5 - 2024 © www.sapnai.net