Rodyklė  Temperamentų apibudinimai mus pasiekė iš antikos laikų, antikinės Graikijos gydytojas Hipokratas, gyvenęs X a.pr.m.e. aiškino, jog temperamentą nulemia tai kiek organizme yra kraujo, jungiamojo skysčio, geltonosios bei juodosios tulžies. Deja kokios tos proporcijos turėtų būti ir kaip jos nulemia charakterį, Hipokratas nepagrindė. Tą, pasirodo išaiškino romėnų gydytojas Galenas (II a.). Taigi:
  • Sangvinikai - "kraujo" žmonės ( lotyniškai sanquis - kraujas)
  • Cholerikai ir melancholikai - tulžies (lotyniškai chole - tulžis, melas - juoda)
  • Flegmatikai - - tie, kurių organizme daug jungiamojo skyščio (lotyniškai phegma)
        Galenas, pasirodo nesirėmė jokiais tyrimais, tad galima būtų sakyti, kad jo teorija paimta "iš lubų", tačiau šiuolaikiniai mokslininkai nelinkę jos neigti, nes kai kurie charakterio bruožai (pavyzdžiui: reakcijos greitis) tikrai priklauso nuo organizmo syvų, t.y harmonų. Taigi klasikinė Galeno 4 temperamentų teorija gyvuoja iki šiol. Ir temperamentas nustatomas remiantis žmogaus reakcija į išorės dirgiklius bei jo emocinių išgyvenimų ypatybėmis.

        Temperamentas yra įgimtas, ir jo tipas nekinta per visą žmogaus gyvenimą. Jis ryškiausiai atsiskleidžia ankstyvojoje vaikystėje, kai jo dar neužgožia aplinkos poveikis, taip pat stresinėse situacijose, kuriose elgsena mažiausiai susijusi su patyrimu ir naujoje aplinkoje, palankioje žmogaus individualumo pasireiškimui.

        Kiekvienas temperamento tipas yra savaip geriausias konkrečioje situacijoje: Koks dažniausiai būna?
  • Cholerikas - Sudirgęs, lengvai įsiaudrinantis.
  • Sangvinikas - Linksmas.
  • Flegmatikas - Išlaikantis pusiausvyrą, ramus.
  • Melancholikas - Liūdnas.
Ar lengvai pasiduoda emocijoms?
  • Cholerikas - labai lengvai; beto gan stipriai išgyvena; emocijos gilios bei ilgai išliekančios.
  • Sangvinikas - labai lengvai; dėl nesėkmių paprastai nepergyvena; emocijos neryškios bei greit praeinančios.
  • Flegmatikas - sunkiai; dėl nesėkmių labai įvairiai gali pergyventi ir sunkiai ir lengvai; emocijos t.p gali greit arba ilgai tęstis.
  • Melancholikas - sunkiai; labai stipriai išgyvena dėl nesėkmių; rmocijos gilios bei ilgai išliekančios.

        Reikia prisiminti, kad kiekvienam žmogui iš dalies būdingi visų minėtų temperamentų bruožai, tačiau jų santykis - skirtingas, todėl galime kalbėti tik apie vyraujantį vieną ar kelis temperamento tipus konkrečiame žmoguje. Be to, temperamentas nėra lemiamas veiksnys, veikiantis žmogaus elgesį ir bendravimą. Tai greičiau tik „gruntas" ant kurio aplinka ir pats žmogus „tapo" savo nepakartojamą asmenybę :)







SMS LABARYTUKAI - LABAS RYTAS :)

Nubudai? Aišku pirmi žodžiai turėtų būti Labas rytas :) ane? o po to jau visa kita, tačiau ne visada atsibundam šalia mylimų žmonių, taigi šiuo atveju, labai pagelbėja..

PATARIMAI - KAIP GERAI IŠSIMIEGOTI? - LOVA

Prasto miego priežastis – gali būti netinkamai pasirinkti patalai bei lova. Prakaitavimas, nepatogiai nuspaustas sprandas, negalėjimas ilgai užmigti, nes nesušyla kūnas


 

KAIP ATSIKRATYTI BLOGOS NUOTAIKOS

kaip norėtųsi visada būti gerai nusiteikusiam. Tačiau, pasirodo, kartais "surūgsta" net didžiausi optimistai. Tad, siūlau dirstelti, ką tokiu atveju siūlo žvaigždės, kaip

KAIP, PRIE KO DERINTI PATALYNĘ?

Paprastai, patalynė derinama prie miegamojo interjero, nors tai nėra kažkokia taisyklė. Puikiai atrodys, bet kokio interjero kambaryje pavyzdžiui: stambiai juostuota..


 

NEMIGOS SIMPTOMAI

Nemiga pagal tarptautinius kriterijus, diagnozuojama tuomet kai užmiegama sunkiai ilgiau nei per 30 min., žmogus dažnai daug kartų prabunda naktį arba labai anksti..

LABANAKTIS - KITOMIS KALBOMIS

Dėl viso pikto ;)... juk sapnų keliai nežinomi ane? ir nors, labanktis palinkėti ar pasakyti - Labas rytas - tiesiog būtina mokėti įvairiomis kalbomis..


 

2oo5 - 2023 © www.sapnai.net