Rodyklė  Įdomybės - skaitiniai. Kaip elgtis su žmonėm, kurie siurbia energiją?


        Visų pirma jūs turite iš naujo apgalvoti požiūrį į santykius su žmonėmis, kurie yra jūsų energiją sekinačiųjų sąraše. Jeigu jums nebūtina su jais draugauti - nebendraukite. Žinoma neturėtumėte nutraukti draugystę šiurkščiai. Bet jeigu įsitikinote, kad jie daro jums blogą įtaką, visai natūralu jiems mažiau skirti savo laiko. Sutrumpinkite kalbėjimą telefonu, iš pat pradžių pasakydami, kad turite tik kelias minutes, ir laikykitės savo žodžio.
        Griežtai ir tvirtai sakykite "ne", venkite duoti pažadus, kurių vėliau gailėsitės. Jeigu žmonės dėl to pradės bjauriai elgtis, galbūt reikės būti griežtiems ir draugystę nutraukti.
        Žinoma, yra žmonių, kurių neišmesite iš savo gyvenimo: tai šeimos nariai, kaimynai, bendradarbiai. Jeigu tokių esama jūsų sąraše, teks keisti santykių su jais pobūdį, kad jie sekintų jus mažiau.
 

        Energijos vampyrų yra trys rūšys - aimanuotojai, žlugdytojai ir kritikai - ir mes turime neleisti jiems siurbti mūsų energiją.

        1. Aimanuotojai
        Arba "Amžinoji auka" tokio tipo žmonėms visuomet viskas klojasi blogai.Jų problemos, žinoma, daug sudėtingesnės nei tos, su kuriomis susiduria kiti. Amžinosios aukos tiesiog priverčia išklausyti jų problemas, jas guosti, jomis rūpintis. Iš aplinkinių tai pareikalauja energijos, kurią pasiglemžia amžinoji auka, bet atgal nesugrąžina. Šio tipo žmonės dažniausiai net nenori pagalbos, nes jos sulaukę nepa-sisemtų energijos. J amžinųjų aukų spąstus pakliūti nesunku, nes dabartiniame gyvenime jaučiamės kiek kalti. Dažnai kamuoja kaltės jausmas, kad mums akivaizdžiai sekasi geriau nei amžinajai aukai. Neretai jaučiamės kalti, nes, viena vertus, nebeturime jokio noro išklausyti kitų amžinų tiradų apie nesibaigiančias kančias. Kitas vertus, žinome, jog geras draugas privalo išklausyti.Tai - taip pat tiesa. Bet draugystė sieja du žmones. Kai vienas jų tik aimanuoja, bet nesidomi kito problemomis, rūpesčiais, kuriuos laiko nereikšmingais, palyginti su jo, tokiu atveju būtina pagalvoti, ar šis žmogus tikrai geras draugas.

        Kaip elgtis su amžinąja auka?
        Psichologų patarimas: nubrėžti aiškias ribas. Amžinajai aukai išdėstykite, kas jus trikdo, nepriekaištaukite, bet pasakykite, kad negalite padėti, nes jaučiatės pavargusi.
        Taigis, jeigu sunku su žmogumi bendrauti dėl to, kad jis visą laiką dejuoja, galite duoti progą jam pasikeisti tai nurodydami. Galite pasakyti, pavyzdžiui: „Kai pasakoji man visus tuos dalykus, kurie tau nepatinka ar kas tau negerai, aš irgi išgyvenu. Norėčiau pakalbėti apie ką nors linksmesnio".
        Jeigu dėl to sutriktų, pasirinkite temą, kuri jam maloni: „Papasakok apie savo naują virtuvę / sūnaus egzaminus / savaitgalį kaime / naująjį kirpėją". Ir kai vėl pradės aimanuoti, nukreipkite į malonesnius dalykus.

        2. Žlugdytojai
        Yra žmonių, kurie mėgsta jus pažeminti ir neigti visa, ką darote. Jie teigia, kad jūs niekada nepadarysite to, ko norite, kad per aukštai šokate kad gyvenimas visai ne toks, ir taip toliau. Jie sakosi tai iš geriausių paskatų jūsų labui. Pasakykite jiems: „Gal tu ir stengiesi man padėti, sakydamas, kad tai neįmanoma, bet aš tada blogai jaučiuosi. Man reikia pačiam apsispręsti. Gal galėtum išklausyti mane be jokių pastabų. Man būtų tikrai naudinga".

        3. Kritikai arba prokurorai.
        Tokio tipo žmogus kitus išsunkia lyg citrinas. Tai jvyksta ne dėl to, kad jis trokšta pagelbėti. „Prokuroras" stengiasi rasti kitų klaidas tam, kad šiuos galėtų dėl to „tarkuoti". Šio tipo žmogus tik trokšta kitų pripažinimo. „Kaltinamieji" iš nevilties stengiasi patenkinti „prokuroro" pretenzijas, o tai nėra teisinga. Juo labiau jo aplinkoje esantys žmonės darosi mažesni, juo didesnis ir įtakingesnis jaučiasi „prokuroras". Pastarojo aplinkos žmonės po tam tikro laiko tampa bevertėmis būtybėmis arba privalo nuolat kovoti dėl savo pripažinimo. Trumpai tariant, veltui eikvoja savo energiją.
        Ką daryti? Mėginimas smogti „prokurorui" tuo pačiu ginklu gali nepavykti. Juk šio tipo žmonės yra tikri profesionalai. „Prokurorą" galima nuginkluoti sąžiningumu: atvirai pasakykite, kad jo kritika jus žeidžia.
        Šeimos nariai, bendradarbiai ir viršininkai nuolatos jus kritikuoja tai, žinoma, ne tik nuliūdina ir atima pasitikėjimą, bet paprastai dar supykdo ir visai neskatina noro pasikeisti, kad jiems įtiktumėte.
        Šeimos nariams ar draugams galite pasakyti: „Kai sakote man, ką darau blogai, jaučiuosi puolamas ir turiu gintis. Jeigu kas nors jums kliūva, pasakykite nepuldami manęs paties ir nekritikuodami mano išmanymo. Jeigu pasiūlytumėte, kaip padaryti geriau, galėčiau apie tai pagalvoti". Galite pakartoti tai keletą kartų, kol jie liausis puolę.
        Kritika darbe - dar subtilesnis dalykas. Vienas būdas su ja susidoroti būtų pasakyti maždaug taip: „Jeigu prieš supeikdami pasakytumėte nors du dalykus, ką padariau gerai, aš padaryčiau dar geriau, nes pagyrimas mane įkvėptų labiau stengtis". Prašydami pakeisti požiūrį, pateikite viršininkui naudingą patarimą, kaip pasukti visą reikalą, kad ateityje jūsų darbas būtų dar efektyvesnis. Konsultuodami klientus mes tai vadiname „valdyti valdančius" - pasakyti viršininkui nesiskundžiant ir neverkšlenant, kaip kuo daugiau iš jūsų gauti naudos. Dauguma žmonių žino, kas jiems nepatinka, bet nelabai gerai žino, ko turėtų paprašyti nesukeldami nepasitenkinimo ar pykčio. Pagalvokite, kokio sprendimo norite, ir neskubėdami paplanuokite, kaip geriau tai pateikti savo viršininkui.
 

        Prieš pradėdami keisti jūsų gyvenime esančius žmones, pagalvokite ką patys galite padaryti, kad būtų geriau. Juk pagaliau tik patys save galite daugiau ar mažiau valdyti. Kad ir kaip aiškiai ir įtikinamai prašysite ko nors kitų žmonių, jų valia - paklausyti ar ne. O savęs reikėtų paklausti dviejų svarbiausių dalykų.

        1. Ar pats ir esate energijos siurbikas?
        Pagalvokite, kaip kitų žmonių elgesys sekina jūsų energiją. Gal jaučiatės ir patys dėl tokių dalykų kalti? Sąmoningai pasistenkite būti labiau gyvenimą teigiantys, geri draugai.
        Net jeigu esate įsitikinę, kad apskritai nesekinate kitų žmonių energijos, gal prisiminsite, kokiais atvejais energijos vampyrų draugijoje tampate į juos panašūs. Tai natūralu. Mums daro įtakos žmonės, su kuriais bendraujame. Mes dejuojame su dejuojančiais, sakome žlugdančias pastabas žlugdytojams ir negailime kritiškos nuomonės žmonėms, kurie kritikuoja mus. Nepamirškite: tai abipusis procesas - kaip jie veikia jus, taip ir jūs galite veikti juos. Tik užuot prašę, kad jie pasikeistų, elkitės su jais taip, kaip norėtumėte, kad būtų elgiamasi su jumis. Tai būtų tikrai subtilesnis ir veiksmingesnis būdas.

        2. Ar turite priežasčių jaustis kaltas?
        Žinome, kad žmogiška jausti prielankumą žmogui, kuriam padėjome ar padarėme ką nors malonaus. Tas pats ir priešingu atveju - visai nepelnytai galite pajusti priešiškumą žmonėms, su kuriais blogai elgėtės ar kuriuos kaip nors įskaudinote. Mat jaustis kaltam labai nemalonu, ir jūs nemėgstate tų žmonių dėl to, kad jie primena tą jausmą, net jeigu apie tai ir nekalba. Jūs tų žmonių bijote - vadinasi, jie tampa jūsų energijos siurbikais. Iš tikrųjų tai labiau jūsų bėda, ne jų. Verta tai ištaisyti, net jeigu incidentas buvo seniai.

        Čia turėtų pagelbėti tokie būdai:

        Labanakt  Prisipažinkite sau, kad elgėtės blogai, įžeidėte ar nuskriaudėte žmogų.
        Labanakt  Prisipažinkite ir kam nors kitam; tai gali sustiprinti jūsų pasiryžimą prisiimti atsakomybę.
        Labanakt  Pasakykite žmogui, kuriam nusikaltote, kad gailitės.
        Labanakt  Paklauskite jo, kaip galėtumėte atitaisyti skriaudą.

        Jeigu neįstengiate susitikti su nuskriaustuoju, parašykite jam laišką. Reakcija gali būti įvairi - nuo nustebimo (gal jis pamiršo tą incidentą ar tiesiog neteikia jam reikšmės) iki pykčio ir nedovanojimo. Kad ir koks būtų atsakas, pasijusite geriau. Atsiprašymas ir pasiūlymas atlyginti padės užgydyti kaltės žaizdą. Iškėlę savo graužatį viešumon, nebebijosite tą žmogų susitikti.
        Ar nuskriaustas žmogus priėmė jūsų atsiprašymą palankiai ar ne, kaltės jausmo galite kratytis toliau. Kai parodėte pastangą išsiaiškinti, jausti savo kaltę nebėra jokio reikalo, nes tai gali tapti net įpročiu, kaip kartais būna su per dideliu nerimavimu. Juk žinote, kad metas liautis jausti kaltę tada, kai paklausiate savęs: „Gal dar kaip nors galiu už tai atsiteisti?" Jeigu atsakymas „taip", tada taip ir darykite. Kai atsakymas tvirtas - „ne", kankintis beprasmiška. Jūs negalite pakeisti to, ką kažkada pasakėte ar padarėte. Galite paveikti tiktai ateities įvykius. Kai liausitės apie tai galvoti, pamatysite, kad pašalinote didelį energijos siurbiką.
        Jeigu žmogus miręs arba negalite su juo susisiekti, labai paveiku parašyti laišką, kad galėtumėte tobulėti toliau. Viena mano klientė parašė laišką vaikui, kurį erzindavo mokykloje. Ji nešiojosi kaltę daugelį metų. Išliejusi jausmus ir savo gėdą laiške, ji atsikratė kaltės. Nors ir toliau gailėjosi savo elgesio, tų įvykių prisiminimai nebepersekiojo.
        Kai padarę tai pajusite palengvėjimą, gal panorėsite taip pat pasielgti ir su kitais praeities įvykiais ar žmonėmis, kurių nebėra jūsų gyvenime. Bet koks prisiminimas, sukeliantis kaltės jausmą ar gėdą, sekina energiją. Labai išlaisvina atsiprašymas ir atgauta ramybė.







KUO UŽSIKLOTI? ANTKLODĖS

Paprastai miegame po antklodėmis, tačiau ar žinote kokios jos turėtų būti? Žinoma, pasirinkimas turi priklausyti nuo miegamojo temperatūros naktį. Tai priklauso

SUŽINOK - KOKIA SPALVA TAU SĖKMINGA?

Sakoma, kad ateidamas žmogus, atsineša ir savo spalvą. Tai spalva pagal zodiaką. Pagal idėja tai turėtų būti jūsų mėgstamiausia spalva, nes būtent ji geriausiai tinkanti


 

NAUDINGIAUSI MAISTO PRODUKTAI KIEKVIENAM ZODIAKO ŽENKLUI

Žvaigždės pataria, bet neliepia valgyti tik tai. Idealiausias variantas valgyti ko norisi. Nes yra tokia nuomonė, kad pats mūsų organizmas geriausiai žino ko jam reikia.

KAIP PRIŽIŪRĖTI, SKALBTI PATALYNĘ?

Net jei nusipirksite pačią kokybiškiausią ir brangiausią patalynę, kažin ar ji atrodys gražiai ir ilgai tarnaus, jei netinkamai prižiūrėsite. Kuo audinys plonesnis, tuo


 

KOKIEMS VERSLAMS YRA REIKALINGOS VERSLO VALDYMO SISTEMOS?

Šiandien sparčiai besikeičianti verslo aplinka ir didėjanti konkurencija skatina įmones ieškoti sprendimų, kurie padėtų siekti kiek įmanoma didesnio efektyvumo įvairiose

KŪNO KALBOS PAGRINDAI - KAIP ATPAŽINTI MELĄ?

Bendraujant su aplinkiniais, labai svarbu žinoti, pažinti neverbalinius gestus, įspėjančius apie apgaulę. Patys ženkliausi tokie gestai yra susiję su rankų prisilietimu p


 

2oo5 - 2024 © www.sapnai.net